מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שני
    משתתף

שלום.
    האם תיתכן נוירופתיה במפשעה?
    יש לי כאבים במפשעה כבר 7 חודשים. במיפוי עצמות נמצאה "קליטת יתר דו צדדית ברומוס פוביס עליון". ייתכן שזה נגרם מעומס יתר במכון כושר או מדלקת (אינני יודעת).
    כחודשיים לאחר המקרה החלו לי זרמים ברגל, תחושת צריבה ולאחר תקופה התחלתי לחוש כבדות נוראית ברגל.
    לפני כחמישה חודשים החלה לי צריבה בשפתיים במפשעה אך רק בצד ימין. בבדיקה גיניקולוגית לא נמצא דבר. לפני כחודש החלה לי תחושת בערה/שריפה נוראית במפשעה העליונה גם רק בצד ימין.
    עשיתי MRI אגן ועמוד שדרה מותני שיצאו תקינים. כל בדיקות הדם שעשיתי (וחזרתי עליהן מספר פעמים) יצאו תקינות. הייתי אצל גיניקולוגים, כירוגים, אורטופדים, ועוד רופאים רבים אך ללא אבחנה מה יש לי ומפנים אותי לרופאים מתחום אחר. ערכתי מספר פעמים אולטרסאונד רקמות רכות שיצא תקין.
    האם ייתכן שזה מה שיש לי? הרי התסמינים מתאימים: זרמים ברגל, כבדות ברגל, תחושת צריבה ובערה בפות ובמפשעה מצד ימין, אך מבחוץ.
    אני בקרוב אהיה בת 39. הסוכר שלי בערך 114.
    אנא עזרתך.
    תודה רבה 🙂

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הסימפטומים שאת מתארת מתאימים כמובן לבעיה עצבית. מאחר שמדובר בסימפטומים הממוקמים לאיזור מסויים, יתכן כי מדובר בלחץ או גירוי של עצב מקומי. באיזור השפתיים והפות מדובר בעצב שנקרא pudendal nerve שיכול להילחץ באיזור האגן ולגרום לסימפטומים כמו שלך. ישנם מקרים של תחושת שריפה באיזור השפתיים והגניטליה שלא מוצאים דבר, ואז כנראה מדובר בגירוי עצבי כזה או אחר. בכל אופן מאחר שמדובר בסימפטומים עצביים, יש מקום לשקול טיפול בתרופות נוגדות כאב נוירופטי.

בברכה

ד"ר רון דבי

נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.