מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נאדין
    משתתף

בת 20.
    מאז שזוכרת את עצמי, ומבירור עם ההורים אפילו מגיל 3, כאבים כרוניים חזקים בכתף ימנית אחורית בלבד (ללא השמאלית) שמתפשטים עד הצוואר ואף מעט תחתיו ושמחמירים בהפעלת היד בכלל, בהרמת עצמים כבדים, כתיבה ואף ישיבה ממושכת בפרט(משככי כאב לא עוזרים).
    פשוט קמה רעננה וללא כאב כלל, אך ככל שהיום מתפתח ועם הפעלת היד הכאב הולך ונבנה בהדרגתיות, וללא מנוחה של היד לכמה דקות בין לבין מגיע לרמה של כאבים חזקים מאוד, כמעט בלתי נסבלים שרק שכיבה של דקות ארוכות ללא תזוזה מפיגים מעט (נשאר כאב חלש יותר).

עד לפני חודשיים מעולם לא ביררתי את מקורם, אבל החלטתי שהגיע הזמן כי זה פשוט מפריע מאוד להתנהלות היומיום (חיילת).

האורתופד שהייתי אצלו כתב:
    "רגישות מפוזרת בע"ש צווארי, ירידה בהחזר טריציפיטלי וברכיורדיאליס ימין. תחושה תקינה.
    תנועות כתף מוגבלות, בהרמת הגפה חריקות עדינות."

נתן לי הפניה לאולטרסאונד לכתף ימין שחזרה תקינה לחלוטין להפתעתי:
    "גיד הביצפס-במפ.
    מפרק ACJ-במפ.
    בורסה SA-SD-במפ.
    בסריקת מרכיבי הRC-במפ."

לאחר מכן הפנה אותי לCT ע"ש צווארי מחשש לבלט דיסק שגם כן חזר תקין לחלוטין (ללא חומר ניגוד).

בגלל חוסר הממצאים הועלה החשד שאולי מקור הכאבים עצבי ולכן התייעצתי עם נוירולוגית.
    היא לא מצאה כל ממצאים נויירולוגיים פתולוגיים וגם לא סימנים לירידה בהחזרים שמצא האורתופד, ולכן שלחה אותי לEMG הכולל גירוי חוזר+סינגל פייבר, אך בינתיים לא מצאתי מכונים שכוללים גם את הסינגל פייבר.
    שאלותיי:
    א.האם אתה מקבל במרפאתך הפניות מקופ"ח כללית? במידה ולא, האם תוכל להפנות אותי למכונים נוספים שכוללים בדיקה זו?
    ב.ע"פ הממצאים (או חוסרם) בCT וUS היית מעריך שהפגיעה אכן נוירולוגית? האם כדאי לערוך בדיקות נוספות כלשהן?

רב תודות

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בדיקת EMG ו SFEMG

שלום לא תמיד מוצאים ממצאים בבדיקות. יתכנו כאבים גם ללא ממצאים בבדיקות. זהשה CT ן US תקינים עדיין לא אומר שהבעיה נוירולוגית.
    בנוגע ל- SF EMG מבצעים זאת במכוני EMG בבתי החולים (וולפסון, תה"ש, איכילוב). לגבי מכונים בקופה, צריך לברר עם הקופה, בכל אופן ברוב המכונים לא מבצעים זאת.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

נאדין
    משתתף

תודה על תשובתך, כבר ביום ראשון אתקשר לברר.

ובהמשך לשאלתי-ברור שיש פגיעה כלשהי על אף חוסר הממצאים, הרי אני מתענית כל יום מחדש עם הכאבים האלה כבר 17 שנה…
    האם לאור התמשכות הכאבים מגיל כלכך צעיר ובכך שלא עברתי כל טראומה באיזור הנטייה היא יותר לחשד של כאב ממקור עצבי? אילו עוד בדיקות ניתן לעשות חוץ מEMG וMRI לאיזור הכתף ועמ"ש? MRI ארתרו מתאים לסוג זה של כאבים?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בנוגע לבירור ולבדיקות שעליך לעבור , עליך להתייעץ עם הרופאים שמטפלים בך
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.