מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יפעת
    משתתף

אני אתחיל מההתחלה.. מצטערת על האורך.
    לפני חצי שנה חשתי בתופעות של קפיצות שרירים (פסיקולציות) בכל הגוף והחלו לי חולשה בשרירים. בבדיקה אצל נוירולוג של הקופה ובדיקה אצלך לא נראה דבר. בדיקת EMG ללא דקירה הייתה תקינה. אחרי תקופה שבה נרגעתי מהלחץ חלפו כמעט החולשה בשרירים, אך הפסיקולציות המשיכו.

לפני שבועיים (חצי שנה מאז) התחלתי להרגיש שאצבעות היד שלי נרדמות קצת. וגם אצבעות הרגליים. ואז התחילה חולשה בשרירי הגפיים (חולשה שאני מרגישה אך לא רואים) ונהייתה לי נוקשות באצבעות, קושי לעשות דברים עדינים. יש קפיצות שרירים כל הזמן, קצרות יחסית, בכל הגוף גם בלשון. והשבוע נהיה לי קושי בנשימה, אני מרגישה שהראש שלי כבד וכשאני בולעת רוק הוא לא נבלע עד הסוף. כמובן שאני בלחץ איימים!.
    הייתי אתמול אצל נוירולוג שבדק אותי ולא מצא דבר, אך הוא בדק החזרי רפלקסים, רק את החולשה.
    נתן לי הפניה לEMG.
    עכשיו השאלות שלי כדי להוריד רמת לחץ עד הבדיקה, האם יש סיכוי שהכל בסדר?
    האם מחלת ניוון שרירים יכולה להיות במצב סטטי שאפילו נחלש קצת ואז חוזר?
    האם מצב כזה שאמנם יש חולשה בשרירים כל הזמן אך מידי פעם מתחזקת יותר ומידי פעם נחלשת קצת מראה משהו?

אני רוצה להגיע אליך שוב אחרי קבלת בדיקות החשמל. האם יש להכין בדיקות נוספות לאינדיקציה? (יש בדיקות שרואות ניוון בסביבת הראש והפה?)

מצטערת על האורך. אבל מאוד חשובה לי ההתייחסות, כי אני משתגעת מפחד. עם כדורי הרגעה אני לא מצליחה לישון.
    תודה רבה רבה! אתה עושה חייל

יפעת
    משתתף

אני אתחיל מההתחלה.. מצטערת על האורך.
    לפני חצי שנה חשתי בתופעות של קפיצות שרירים (פסיקולציות) בכל הגוף והחלו לי חולשה בשרירים. בבדיקה אצל נוירולוג של הקופה ובדיקה אצלך לא נראה דבר. בדיקת EMG ללא דקירה הייתה תקינה. אחרי תקופה שבה נרגעתי מהלחץ חלפו כמעט החולשה בשרירים, אך הפסיקולציות המשיכו.

לפני שבועיים (חצי שנה מאז) התחלתי להרגיש שאצבעות היד שלי נרדמות קצת. וגם אצבעות הרגליים. ואז התחילה חולשה בשרירי הגפיים (חולשה שאני מרגישה אך לא רואים) ונהייתה לי נוקשות באצבעות, קושי לעשות דברים עדינים. יש קפיצות שרירים כל הזמן, קצרות יחסית, בכל הגוף גם בלשון. והשבוע נהיה לי קושי בנשימה, אני מרגישה שהראש שלי כבד וכשאני בולעת רוק הוא לא נבלע עד הסוף. כמובן שאני בלחץ איימים!.
    הייתי אתמול אצל נוירולוג שבדק אותי ולא מצא דבר, אך הוא לא בדק החזרי רפלקסים, רק את החולשה.
    נתן לי הפניה לEMG.
    עכשיו השאלות שלי כדי להוריד רמת לחץ עד הבדיקה, האם יש סיכוי שהכל בסדר?
    האם מחלת ניוון שרירים יכולה להיות במצב סטטי שאפילו נחלש קצת ואז חוזר?
    האם מצב כזה שאמנם יש חולשה בשרירים כל הזמן אך מידי פעם מתחזקת יותר ומידי פעם נחלשת קצת מראה משהו?

אני רוצה להגיע אליך שוב אחרי קבלת בדיקות החשמל. האם יש להכין בדיקות נוספות לאינדיקציה? (יש בדיקות שרואות ניוון בסביבת הראש והפה?)

מצטערת על האורך. אבל מאוד חשובה לי ההתייחסות, כי אני משתגעת מפחד. עם כדורי הרגעה אני לא מצליחה לישון.
    תודה רבה רבה! אתה עושה חייל

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

אני מבין את הלחץ שלך, אך גם בבדיקת הנוירולוג וגם בבדיקות EMG לא גילו דבר בעייתי, לפיכך, אני לא רואה סיבה לדאגה. מחלות ניוון שרירים אינם נסוגות, הן מתקדמות, כל מחלה בקצב שלה, וניתן לאבחן אותן על ידי הבדיקה הנוירולוגית ובדיקת ה- EMG. פסיקולציות או קפיצות שרירים אחרות , הן לעיתים קרובות שפירות, ואינן תוצאה של מחלה. כמו כן, כפי שאת בוודאי מרגישה הן מוחמרות מאוד בלחץ.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.