מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25863
  אזף
  משתתף

  פורומים

  שלום רב.
  בן 41. בריא מאוד, אתלט. לאחר 2 איבודי הכרה עם פרכוס. יש הפרש של חצי שנה בין המקרים. לאחר בדיקות לא אובחנה אפילפסיה. נעשתה לי כל בדיקה אפשרית כולל mri,ct בדיקות דם מכל סוג אפשרי. EEG, הולטר לב. מה לא. הכל תקין!!
  לפני איבוד ההכרה הראשון ובמהלך כל התקופה עד לאיבוד ההכרה השני אני סובל ממעין הרגשה של ירידת לחץ דם/סף עילפון, רעד והזעה. מחייב אותי לשכב להירגע. אחרי 10 דק. אני בסדר. במהלך התקף כזה לחץ הדם נבדק מספר פעמים ונמצא תקין. תדירות ההתקפים האלו היא 2-3 ביום. יש קלים ויש חזקים יותר. הם כן נרגעו סביב איבוד ההכרה והאישפוז השני אך חזרו בצורה קלה לקראת השחרור והתגברו יומיים לאחר השחרור וממשיכים כעת. לרופאים אין עדיין כיוון.
  נרשמו לי כמה סוגי כדורים וכמובן שישנן עוד בדיקות בדרך אבל אולי יש עוד כיוון נוסף או רעיון כלשהו??
  ממש עובד עצות.
  תודה רבה

  #25875
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  לעיתים אירועים של איבוד הכרה לא מותירים כל סימן בבדיקות וכל הבדיקות חוזרות תקינות. זה דבר מוכר וידוע בנוירולוגיה. בגדול תתכנה שתי אפשרויות או התקף אפילפטי שחלף ולא הותיר סימן בבדיקות או אירוע התעלפות מה שנקרא סינקופה. אם כל הבדיקות תקינות, אז לפעמים לפי הרושם הקליני מחליטים על טיפול ופשוט מנסים. מצד שני, אפשר גם לא לטפל ולראות אם האירועים יחזרו בעתיד, בתקווה שלא, ואולי בהמשך האבחנה תהיה ברורה יותר. היינו שמחים אם בחיים הכל היה שחור או לבן, אבל ברפואה כמו בחיים בכלל אנחנו מתנהלים בתחום האפור ולא תמיד יש תשובות חש משמעיות לכל דבר. לעיתים ההחלטות מתבססות על שיקול דעת רציונלי ולא על עובדה ברורה ומוגמרת.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.