מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    maya
    משתתף

דוקטור רון דבי שלום רב,
    אני בת 19 וכבר כ 8 חודשים אני סובלת מתסמינים של הרדמיות עקצוצים ונימולים בגפיים ובחלקים שונים בגוף.
    ביצעו בדיקת eeg ובדיקת nct שיצאו תקינות, נשללה בבדיקת מעבדה מחלת לופוס, מצב פסיכולוגי תקין.
    לא בוצע עדיין emg.
    mri ללא סימנים לטרשת נפוצה.
    בדיקת מעבדה ל b1 b12 b6 לסוכרים, לברזל תקינות

קראתי באתר שלך וניכר כי יש לך ידע רב בתחום.
    על מה לדעתך הסימפטומים מצביעים?
    חשוב לציים כי לפני כ3 חודשים עברתי ניתוח להסרת נוירומה אקוסטית לארח הניתוח קיבלתי סטרואידים, ההרדמויות חלפו בתקופה זו וכעת הם חזרו. אני חוששת אם כן שמדובר נוירופתיה דלקתית.
    כיצד אוכל לאבחן זאת ?
    תודה רבה ושבת שלום
    מאיה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

הסימפטומים שלך מצביעים על פעילות יתר של מערכת העצבים התחושתית. הסיבות לכך יכולחות להיות רבות, החל מבעיות של מערכת העצבים המרכזית, למשל טרשת נפוצה – שנשללה אצלך, בעיות מחלות של מערכת העצבים ההיקפית , למשל נוירופתיה וכו'. כמו כן סימפטומים תחושתיים שכיחים ללא עדות למחלה של העצבים ואז הם ככל הנראה ביטוי לתכונות או רגישויות של העצבים, ולא תהליך שגורם להרס של העצבים. במידה ומדובר במצב כמו נוירופתיה, ובפרט נוירופתיה דלקתית, צפוי היה למצוא עוד סימנים לפגיעה עצבית, ואני מבין שהדבר לא נמצא. זה חשוב מאוד כמובן שה- MRI היה תקין, כי זה שולל טרשת בסבירות גבוהה. הייתי מציע שתמשיכי להיות במעקב אצל נוירולוג.

בברכה

ד"ר רון דבי

maya
    משתתף

תודה רבה על התשובה וההתיחסות!
    אני מאוד מודאגת וחוששת מנוירופתיה דלקתית.
    כתבת כי במידה והיה מדובר בנוירופתיה מסוג זה היה סביר כי יתכנו עוד סימפטומים. באילו סימפטומים מדובר?
    במאמרך על המחלה כתבת כי ניתן לבדוק בבדיקות דם נוגדים מסויימם- איך בדיקות אילו נקראות?

שוב תודה רבה!

בברכה,

מאיה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

קודם כל צריך לראות אם בכלל מדובר בנוירופתיה ורק אח"כ לחפש סיבות לכך. סימנים נוספים לנוירופתיה הם סימנים שמוצאים בבדיקה הנוירולוגית, כמו ירידה בתחושה, חולשת שרירים ירידה ברפלקסים וכו', ולכן חשובה מאוד ההתרשמות הקלינית של הנוירולוג.

בברכה

ד"ר רון דבי

maya
    משתתף

[b][b]שלום רב, שוב תודה רבה על המשך התיחסותך.

יש המשך- עם 2 שאלות שאשמח ואודה מאוד אם תוכל לענות לי עליהן מזמנך היקר:

1) בצעתי emgו ncv בגפיים לפני יומיים והתוצאות תקינות האם זה שולל נוירופטיה עצבית ממנה חששתי?

2)הגיעו תוצאות של mri צווארי ושם לא מצאו עדות לגידול נוסף אך הודגמו" בלטי דיסק בגבהים: c5-c6 c3 -c4 c4-c5 ללא לחץ משמעותי על שק או שורשים" האם יכול להיות שמסיבה זו נובעים ההרדמויות הנימולים והעיקצוצים?

בימים האחרונים אני מרגישה שהעפעף העליון בעין ימין קופץ בתדירות גבוהה במיוחד לאחר מאמץ, כמו כן נירדם לי הגב היום כשנשענתי על כסא.
    התופעות גורמות לי לחשש רב. אחזור ואומר שהפסיכולוגית שלי הוציאה מכתב לרופאים המסביר כי לא מדובר במצב פסיכו סומטי חרדתי.

אודה להתיחסותך,

ערב טוב,
    מאיה [/b][/b]

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

נוירופתיה מתבטאת גם בממצאים בבדיקה הנוירולוגית כמו דלדול שרירים, חולשת שרירים, ירידה בתחושה וכו'. לפני שמבררים מה הסיבה של נוירופתיה יש קודם כל לקבוע אם מדובר בכלל בנוירופתיה.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.