מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20543
  עוז
  משתתף

  אצבעות 2 הידיים (יותר הימנית) נרדמות לעיתים קרובות, בעיקר בשינה, בעבודה עם "עכבר", בסרט/הצגה. בבדיקת EMG נמצא "very slow motor distal "delay both median nerves with absent sensory response
  עם זאת- יש לי מזמן הצרויות במרווחי דיסקים בע"ש צוואר. בCT, מלפני כמעט שנתיים, הסיכום: "שינויים ספונדילוטים קשים ומפושטים לכל אורך ע"ש צווארי, בולטים במיוחד במפרקים הפצטאלים ואונקוורטברליים לכל אורכו. ניווני דיסק ללא בלט משמעותי ב C5-6, C6-7" האם יתכן שההרדמות בשל הבעיות בצוואר היכן שהעצב המדיאני מתחיל ואז ניתוח התעלה הקרפלית לא יעזור? רצוי לעשות EMG לבדוק זאת?

  #20552
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לפי בדיקת EMG קיימת תסמונת תעלה קרפלית משמעותית. האם בנוסף יש גם בעיה צווארית זו שאלה אחרת. בכל אופן טיפול בבעיה אחת לא תלוי בקיום בעיה אחרת אם הבעיה האמורה אחראית על הסימפטומים. לעיתים הניתוח בתסמונת התעלה הקרפלית לא עוזר כי מבצעים אותו בשלב מאוחר שיש כבר נזק בלתי הפיך לעצב.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #20553
  עוז
  משתתף

  תודה רבה רבה על התשובה.
  אם אפשר -שאלת המשך: התחלתי פיזיטרפיה של מתיחות בידיים, בכוונה "לשחרר" הלחץ על העצב המדיאני בתעלה הקרפלית. לאחר מספר פעמים יש ירידה בסימפטומים של הרדמות ונמלול. היות והפיזיוטרפיה לא אוכל להמשיך זמן רב – האם השיפור זמני או עשוי למנוע צורך בניתוח?
  בברכה
  עוז

  #20558
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  לא . לעיתים כל עיכוב רק מחמיר את המצב. פיזיותרפיה זה לא הפתרון.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #20835
  עוז
  משתתף

  שלום ד"ר דבי
  תודה על תשובותיך מלפני מס' חודשים. קבעתי לעבור ניתוח בשורש כף יד ימין בתאריך מלפני כחודש. בבדיקות שהתבקשתי לבצע קודם לכך נמצא ב AKG ואח"כ באקו לב במאמץ כי יש לי איסכמיה ואף היה התקף לב שלא הרגשתי. בעקבות כך עברתי צנתור והשתלת סטנט. לוקח מאז פלביקס ונאסר לנתח כף היד לפחות חצי שנה.
  האם יש משהו שיכול לעשות עכשיו (תרופה, טיפול כלשהוא)- לכך שמתעורר בלילות וכפות הידיים רדומות, "שורפות" וכואבות, בעיקר הימנית. זה נמשך 2-3 שעות עד שעובר. לפעמים גם ביום, בעיקר בהרצאות, סרט וכו'.
  ניסיתי דיקור סיני אך לא נראה שעוזר.
  בתודה מראש
  עוז

  #20842
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תסמונת התעלה הקרפלית

  שלום
  כל עוד שלא תטפל בבעיה הסימפטומים ימשיכו , והטיפול הוא שחרור העצב, ויפה שעה אחת קודם, במידה כמובן והאבחנה היא תסמונת התעלה הקרפלית.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.