מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

האם יש השפעה למזג האוויר על הכאבים.
    יום לפני הסופה התחילו כאבים בלתי נסבלים אפילו עם שימוש בקנביס רפואי.
    איך שנגמר מזג האוויר הסוער – יומיים אחרי – ירדה עוצמת הכאבים.
    האם יש קשר או שזה אקראי

אלין
    משתתף

שלום,
    מניחה שהתכוונת להשפעת קור על כאב עצבי. כן קור עלול להחמיר כאבים עצביים, כאבים מטריגר פוינטס=שרירים תפוסים, כאבים של דלקת פרקים.
    בנוירופתיה יש בדרך כלל רגישות יתר יותר לקור מאשר לחום. למעשה נוירופתיה של סיבים דקים זה פגיעה בסיבי עצב שאחראים על כאב וטמפרטורה. הם נמצאים בעוררות יתר ויורים אזעקות שווא ואז גם גירוי שלא מכאיב מתפרש במוח ככאב. וקור שהוא לא נעים אפילו לבריאים אצלינו גורם לכאב חזק. אצלי גם כשלא ממש קר יש כאבי תופת שהם כמו כווית קור….
    האם אתה רוצה לספר מאיזה נוירופתיה אתה סובל, איך איבחנו, עד כמה הקנאביס עוזר לך (גם אני מקבלת) וכל מה שתרצה לחלוק עמנו.
    תרגיש טוב…

כתבתי קודם אולם אני לא בטוח שנשלח.
    אני סובל כבר 23 שנה . לפני כ- 8 שנים אובחנתי ע"י רון דבי כחולה בפולינירופתיה . למעשה הגעתי אליו כשהכאבים נדדו מהרגליים גם לידיים.
    הכאבים נמשכים כל הזמן ללא הרף . למזלי בלילות אני ישן טוב.
    ניסיתי כמעט את כל התרופות הקיימות ולמרבה הפלא מצאתי תרופה שעוזרת לי לעבור את היום בצורה קצת שפויה – למיקטל.
    מעבר לכך כמעט כל ערב אני נזקק לעשן וזאת מאחר שבערב לאחר כל היום הכאבים מתגברים ולא נותנים מנוח.
    על זה אני אומר – אלוהים " אוהב " אותנו.

אלין
    משתתף

שלום,
    מניחה שהתכוונת להשפעת קור על כאב עצבי. כן קור עלול להחמיר כאבים עצביים, כאבים מטריגר פוינטס=שרירים תפוסים, כאבים של דלקת פרקים.
    בנוירופתיה יש בדרך כלל רגישות יתר יותר לקור מאשר לחום. למעשה נוירופתיה של סיבים דקים זה פגיעה בסיבי עצב שאחראים על כאב וטמפרטורה. הם נמצאים בעוררות יתר ויורים אזעקות שווא ואז גם גירוי שלא מכאיב מתפרש במוח ככאב. וקור שהוא לא נעים אפילו לבריאים אצלינו גורם לכאב חזק. אצלי גם כשלא ממש קר יש כאבי תופת שהם כמו כווית קור….
    האם אתה רוצה לספר מאיזה נוירופתיה אתה סובל, איך איבחנו, עד כמה הקנאביס עוזר לך (גם אני מקבלת) וכל מה שתרצה לחלוק עמנו.
    תרגיש טוב…

אלין
    משתתף

שלום לך,
    האם איבחנו רק 15 שנה אחרי הופעת הסימפטומים? האם דר׳ דבי הצליח למצוא את הסיבה לפולינוירופתיה? האם הפגיעה אצלך רק בסיבים הקטניםsmall fiber neuropathy או שיש לך גם פגיעה בסיבים תחושתיים ארוכים שגורמת לרדימות וירידה בתחושה , ובסיבים מוטורים שגורמת לחולשת שרירים?
    לפי סיפורך נשמע שההתדרדרות אצלך מאוד איטית לאורך הרבה שנים וזה טוב. אצלי הסימפטומים התפשטו לידיים וגוו תוך חודשים ספורים והמחלה מחמירה בקצב מסחרר.
    אם הקנאביס עוזר לך למה אינך מעשן גם לאורך היום? אצל איזה ספק אתה ? אני מנסה ללקט מידע לגבי זנים שיותר יעילים לכאב נוירופתי מנסיון של מטופלים וותיקים.
    אם תהיה מעונין לדבר מחוץ למסגרת הפורום תוכל לשלוח מייל לרינה המנהלת של הפורום והיא תקשר בינינו.
    לילה טוב,
    הרבה בריאות

לצערי מאחר וגילו את המחלה רק 15 שנה לאחר שהתחילה לא מחפשים את הסיבה למחלה.רוב הכאבים ברגליים הם מהברך – כולל ולמטה ובידיים מהמרפק – כולל ומטה,

אלין
    משתתף

שלום,
    מניחה שאת הדברים הרגילים כמו סכרת/ טרום סכרת, בעיות בבלוטת תריס, צליאק , בי12 נמוך( כשיש נוירופתיה רצוי שבי12 יהיה קרוב ל900) וכדומה שללו בכל זאת אפילו שאובחנת 15 שנה אחרי. ומניחה שאתה לא נוטל תרופות כגון סטטינים לכולסטרול או קולכיצין לגאוט שעלולים לגרום לנוירופתיה.
    אכן פרט לכך כשלא ידוע הסיבה וזה לרוב כך אז הטיפול הינו סימפטומטי = בכאב. פרט לכך יש אנשים שהתוספים שציינתי קודם הועילו להם או תזונה נטולת גלוטן אפילו אם אין ממש צליאק.
    תרגיש טוב

רינה
    מנהל בפורום

קצת כללים – לא נהוג להמליץ על ספקים או שמות של רופאים באופן גלוי וישיר בפורום. אכן ממליצה לקבל את הצעתה של אלין ואני יכולה לעשות את הקישור בינכם.
    גם 15 שנה אחרי פרוץ הנוירופתיה, כדאי לברר מה הסיבה, בייחוד אם הנוירופתיה עדיין פעילה ויש התקדמות. (גם אם היא איטית…)

הרבה בריאות

רינה

אנימשתמש בקנביס רק בערב כי יש לי משפחה לפרנס ואחרי העישון 3-4 שעות אני לא מתפקד.
    כשהשפעת הקנביס פגה חוזרים הכאבים ולכן אני מעשן לפני השינה.
    אני נמצא בשאיפה לחיים ומשתמש בזן שנקרא אודם.
    בזמן האחרון אני שוקל אם יש טעם להמשיך ככה מאחר והכאבים הם ברמה כזאת שכל היום אני כאוב ועצבני וחסר מנוחה ולא יודע מה לעשות עם עצמי. מקווים לטוב.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.