Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה התייעצות דחופה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יעל
    משתתף

שלום רב,

אתחיל בכך שאינני בטוחה כלל כי אני זקוקה לנוירולוג וזו בעצם התייעצותי. ולהלן המקרה –
    אני בת 29 ועברתי לפני חודשיים וקצת ניתוח שרוול (קיצור קיבה). מיד אחרי הניתוח חשתי קשיים באכילת הכמות המבוקשת ע"י הדיאטנית ואכלתי כשליש ואף פחות מימנה. לאור זאת, כבר בחודש הראשון מצאתי את עצמי עם 17 קילו פחות אבל עם אבנים ("חול") ודלקת בכיס המרה בשל הירידה הדרסטית. אושפזתי לשבוע במסגרתו התחלתי להקיא וקיבלתי טיפול אנטיביוטי אשר טיפל בדלקת. באשר לכיס המרה הוחלט ע"י הרופאים להסירו במועד מאוחר יותר.
    במהלך השבועיים שלאחר מכן, הצלחתי להרגיל את הקיבה שלי בחזרה לאוכל אך שוב, לא בכמויות הנדרשות.
    אולם, לפני שבועיים וחצי, התחלתי להקיא ולחוש בחילות קשות כל הזמן. לא הצלחתי לאכול ולשתות כימעט כלל אבל עדיין הבחילות לא פסקו ומידיי פעם הקאתי. לאחר 4 ימים בהם התופעה לא פסקה, הופנתי ע"י המנתחת הכירורגית שלי לאישפוז. במהלך האישפוז ביצעתי בדיקות כגון בדיקת בליעה, בדיקות דם שונות כולל טרייס מינרלים ואולטרסאונד (שגילה כי האבנים נעלמו והכיס ודרכי המרה נקיים לחלוטין). גם הן וגם הבדיקות שבוצעו לי באישפוז הקודם (גסטרו, סיטי ואולטרסאונד) לא נותנו כל הסבר לשאלת הבחילות וההקאות. לאחר שבוע של אישפוז, שוחררתי הביתה באותו המצב בטענה כי ככל הנראה מדובר בקושי של הקיבה שלי להתרגל לאכול אחרי ניתוח שרוול וכל שאני זקוקה לו זה להתחיל לשתות ולאכול.
    אחרי כשלושה ימים בבית בהם ניסיתי להילחם בבחילות והחוסר היכולת לאכול ולשתות החלתי להרגיש סחרחורות קשות וטישטוש ראייה. יודגש כי עד כה לא נזקקתי למשקפיים והטישטוש האמור מתבטא בקושי או איטיות של העיניים שלי להתמקד באותה הנקודה (חוסר סטראוסקופיה). חששנו כי מדובר בתופעה שנובעת מהתייבשות שהלכה והחמירה עם כל יום שיישבתי בבית אולם אמש קיבלתי במיון 2 ליטר של נוזלים בעירוי אך הראייה והסחרחורות הנ"ל לא עברו ואף לא השתפרו.
    תופעה נוספת שהחלה במהלך האישפוז, לפני מעל שבוע, היא נימלול של העור באזורים גדולים של הגוף כגון כל אזור הירכיים וחלק מהשוק, חלק גדול של הבטן והחזה והיום החלו גם הידיים. הנימלול הנ"ל התחיל כתחושה של זרם קל (כמו רגל שנרדמת) והחמירו למצב שבו אינני מרגישה כלל את העור, אפילו לא תחושת כאב. יודגש כי עד כה שייכתי את הנושא הזה לנפילת העור שיש בעת ירידה דרסטית במשקל…

אחת השאלות שעלו בעת האישפוז בפני הרופאים ובניהם המנתחת שביצעה לי את השרוול היתה האם יתכן כי במהלך הניתוח נפגע לי עצב בקרבת הקיבה אשר גורם לבעיות אלו? אולם קיבלתי תשובה מהירה ונחרצת כי הניתוח עבר באופן תקין ואין כזו אפשרות כלל – וזאת מבלי אף לבדוק את הנושא.

מנסיוני ומנסיון מקורביי, ידוע לי כי יש קושי רב לקבוע עם נוירולוג פגישה דחופה להתייעצות ולכן אודה לחוות דעתך האם יש מקום במקרה שלי להתייעצות נוירולוג? ואם כן, כיצד אעשה זאת בצורה המהירה ביותר…
    יובהר כי היום אני בחוסר תזונה והתייבשות כימעט תמידית ארוכת טווח ואני לא מפסיקה להקיא יום ביומו.
    עד כה השלתי קרוב ל-30 קילו בחודשיים והדבר עלול לגרום לי לנזקים פיזיים רבים.

תודה מראש על כל מענה,
    בברכת בריאות,
    יעל.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

יעל שלום

הסימפטומים שלך מרובים וכוללים ככל הנראה מספר מערכות. חלקם נשמעים קשורים ישירות למערכת העיכול ולניתוח שעברת. הסימפטומים התחושתיים על פני העור הם נוירולוגיים. מבחינה נוירולוגיות הסיבוכים העיקריים של ניתוחים מעין אלה המלווים הקאות תכופות וכו' הם בעיות הנובעות מחוסר תזונה ובעיקר ויטמינים מסויימים, כגון: ויטמין B1, אשר חוסר שלהם יכול לגרום לפגיעה בעצבים. את רוב הויטמינים ניתן לבדוק בבדיקת דם, ואם זו אכן הבעיה ניתן לתת טיפול מתאים.

בברכה

ד"ר רון דבי

יעל
    משתתף

היי ד"ר רון
    קודם כל – וואו ! איזה זריזות. תודה רבה…
    אבל מבדיקות שערכו בבי"ח, אין לי חוסר בויטמינים (בגלל זה ציינתי שעשו לי בדיקת דם של trace alements – מינרלים ומתכות נדירות). נכון לתקופת האישפוז הייתי בעודף והיום אני בטווח הנורמאלי של הB1+12.
    מה שכן התגלה בבדיקה האחרונה זה חוסר במגנזיום ובחומצה פולית. אך לפי הבנתנו הן אינן הגורם לתופעות שיש לי…
    אני בטוחה שנוירולוג לא יוכל לפתור את כל הבעיות אבל אולי את חלקן.

1. האם מניסונך יש אפשרות לפגיעה בעצב ליד הקיבה שיגרום לבעיות הקאה?
    2. נושא הראייה הוא נוירולוגי לדעתך?
    3. לאור העובדה שאני סובלת מאוווווד כבר תקופה ארוכה, כיצד אוכל להגיע אל טיפול מיוחל במהירות האפשרית?

אני ממש לא חיה בחודשיים האחרונים!
    אודה לכל עזרה בנושא.
    אני נואשת…
    תודה ושבת שלום,
    יעל

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

הכל יכול להיות, לגבי פגיעה בעצב בקיבה צריך לשאול את המנתחים, כי זה יותר עניין כירורגי. לגבי שאר התלונות והראיה בפרט, כדאי קודם שתפני אולי לרופא עיניים על מנת לשלול בעיה בעיניים לפני שמסיקים שמדובר בבעיה נוירולוגית. מעבר לכך, אין סיבה שתכנסי לייאוש.

כל טוב

ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.