מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25693
  מעיין27
  משתתף

  ד"ר דבי רון שלום,
  כתבתי לך כבר מספר פעמים בעבר, אני עם נוירופתיה של סיבי עצב דקים שהגיעה לאחר לידה.
  קיבלתי ועדין מקבלת סטרואידים בוריד במינון של 500 מ"ג כבר ארבעה חודשים כעת פעם בשבועיים . הסטרואידים עשו איזה שינוי בקצב המחלה ובעוצמת הכאבים מה שלא היה לפני כן. אולם עדין מאוד סובלת. לפני הסטרואידים השריפות בגוף התפשטו מאוד מאוד. כל הרגליים, הידיים, הגב והשיניים שזה ממש קשה.. כאילו השורשים של השיניים שורפים.
  הנוירולוג נתן המלצה לivig ופירט מדוע לתת לי (משום שהגבתי לסטרואידים) אך קופת חולים לא אישרה בטענה שלא בסל למחלה זו, מה שכן שגם לא הוכח בשום בדיקה שגורם אוטואומוני מלבד complement c3 שיצא 90.
  כרגע נשאר לי עוד טיפול אחד בסטרואידים והנוירולוג המליץ על אימורן או מטוטרקסט, שהבנתי שיש להם תופעות לוואי לא פשוטות.
  רציתי לשאול לעצתך:
  1. מה לפי דעתך כדאי לעשות?
  2. יוצא לי בבדיקת הדם מרקרים c-125 לסרטן השחלה גבוה למרות שאין עדות.. האם יכול להיות קשר בין הדברים? מנסה לחשוב אם יש קשר הורמונלי למחלה. משום שפרצה אחרי לידה ממש וכמו כן מחמירה מאוד בזמן הוסת.
  3. איזה כדור היית ממליץ? או אולי בדיקה או טיפול אחר? כי הבנתי שאסור להכנס להריון איתם והרי זה לא כדור שלוקחים רק לשנה אלא המטרה לתקופה ארוכה.
  4. האם מוכר מקרה שהנוירופתיה התפשטה למתחת לשיניים לשורשים? ממש הרגשת שריפה… מה ניתן לעשות כדי להקל..?
  אשמח לשמוע לעצתך… מבולבלת מאוד…

  #25696
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  לגבי הטיפול את צריכה להתייעץ כמובן עם הנוירולוג שמטפל בך.
  בנוגע ל- IVIG יתכן שצריך למלא טופס שנקרא 29ג שזה למתן חריג של תרופה לא בהתוויה המקובלת.
  לגבי התרופות האחרות שציינת, לדעתי יש מקום לנסות רק אם אכן מדובר בסבירות גבוהה שאכן מדובר בנוירופתיה אימונית. תדוני על כך עם הנוירולוג שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #25699
  מעיין27
  משתתף

  ד"ר דבי רון תודה רבה,
  עשיתי מגוון גדול של בדיקות לגילוי נוירופתיה ולא נמצא גורם שעלול להביע על נוירופתיה אימונית אולם בשל התגובה לסטרואידים סביר להניח ע"פ הנוירולוג ואכן התרופות האלו קשות ולא ארצה סתם לקחת.
  האם יש בדיקה מיוחדת שאפשר לעשות כדי לוודא הפרעה אימונית עשיתי Ana שיצא שלילי ועוד בדיקות שגרתיות ונרחבות לגילוי נוירופתיה.

  איזה בדיקה עוד ניתן לעשות? האם התגובה לסטרואידים לא מוכיחה שהבעיה אימונית? האם יכול להיות שהפרעה זו על רקע הורמונלי? אתה מכיר דבר כזה כי כפי שכתבתי הכל פרץ אחרי לידה?
  הגשנו את הבקשה בטופס שכתבת ובכל זאת היה סירוב.
  האם יש לך רעיון איך להתקדם?

  אודה לך מאוד כי אני אובדת עצות… כמובן שהתייעצתי עם הנוירולוג אך מאוד מחזיקה מדעתך ומניסיונך. תודה רבה

  #25701
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לעיתים בנוירופתיה אימונית לא רואים ממצאים בבדיקות הדם כי הדלקת ממוקמת לעצבים בלבד. השאלה כמובן האם השיפור עם הסטרואידים היה אמיתי, דהיינו, מעבר לשיפור הכללי שחשים אנשים שלוקחים סטרואידים. הכוונה האם היה שיפור שניתן היה למדוד בכוח השרירים או בבדיקות ההולכה וכו'. במידה וכן, אז זה לכשעצמו מספיק לנסות לתת טיפול אימוני. כאמור, הרבה מחלות אוטואימוניות פורצות אחרי הלידה, כך שזה גם מחזק אפשרות זאת. לגבי ה- IVIG אם הנוירולוג שלך חושב שיש מקום, אז צריך ללחוץ על הקופה וגם לכתוב למשרד הבריאות. זה רק עניין של לחץ. בסוף הם מאשרים. אחרת האפשרות השנייה זה ניסיון עם סטרואידים, אולי במינון נמוך, או אחת ליומיים. ישנן דרכים למתן התרופה שמפחיתות את תופעות הלוואי.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.