מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #27253
  מיכל
  משתתף

  שלום רב,
  בחודש מאי התחיל לי טשטוש ראייה למספר שניות כל פעם בעין אחרת. זה היה כמו וילון שמכסה את העין, וזה קרה לעיתים קרובות. נוירולוג הפנה אותי לבדיקת MRI מוח כולל גזע המוח כדי לשלול טרשת ותהליך טופס מקום. בינתיים פניתי לנוירואופטולמולוג שבדק אותי ואמר שהבדיקה תקינה. הוא שלח אותי בנוסף לצילום קרקעית העין, OCT ושדה ראייה שיצאו תקינים . גם שאלתי את הנוירואופטלמולוג אם יתכן לחץ תןך גולגותי והוא טען שאין סיבה ללחץ כזה.טשטושי הראייה קרו כמעט כל יום אך מאז הבדיקה בראשון לספטמבר טשטושי הראייה פחתו בצורה ניכרת ובחודש אוקטובר היה לי רק פעם אחת. נראה שהתופעה עברה. בנוסף לכך, הרגשתי הרדמויות בלחי שמאל מחודש ספטמבר כמעט ללא הפסקה ולאחר מכן גם עיקצוצים שמופיעים בעיקר בקודקוד הקרקפת, ימינה ושמאלה ובחלק הקידמי של הראש ללא הפסקה .תחושה של נמלים שהולכים על הראש. כמו כן הרגשתי עיקצוצים כאלו גם בלחי הימנית והשמאלית קרוב לעין.בנוסף לכך כשאני קמה משכיבה יש הרגשה של הרדמות בקודקוד הקרקפת.
  ב25.9 התחלתי ליטול פריזמה כדור אחד של 20 מ"ל.ההרדמויות בלחי שמאל חלפו. .העיקצוצים בלחיים מופיעים לעיתים.ההרדמות בקודקוד הקרקפת לאחר שכיבה נותרה במרבית הזמן והעיקצוצים בראש מטרידים.האם עדיין לדעתך יש צורך בMRI? אני מתלבטת מאוד.אעשה את הבדיקה רק אם אין ברירה.קראתי שיתכן התקשות של העור בגלל הגדולניום שאין לזה טיפול גם כשמדובר באנשים בריאים ושהחומר שוקע בכל מיני מקומות בגוף. כבר עשיתי בעבר MRI עם גדולניום אבל לא מוח.אנא ממך האם אפשר לוותר על עלהבדיקה הזו במצבי כעת?
  מתנצלת נורא על האורך של המכתב.אני חרדתית נורא.
  בתודה רבה מראש.

  #27256
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  מאחר שבדיקת הנוירואופתלמולוג הייתה תקינה וגם מצבך השתפר וכן ההפרעות הקצרות אינן טיפוסיות לטרשת, נראה על פניו שאין חובה כעת לבצע את הבדיקה. בכל אופן, עליך להתייעץ בעניין עם הנוירולוג שהפנה אותך לבדיקה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.