מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רינה
    מנהל בפורום

או כל כאב נוירופתי

אחת ממטרות פורום התמיכה – היא ליצור קבוצת תמיכה ושיתוף מידע של האנשים הסובלים מנוירופתיה. ההתמודדות עם כאב אינה קלה ולדעת שאת/ה לא לבד – לעיתים יכולה לעזור.
    אם נכנסת להודעה הזו – יתכן והנך סובל/ת מכאב נוירופתי. האם תרצה/י לשתף אותנו? מתי ואיך התחילו הכאבים? איך מתמודדים? האם ישנם טיפולים אלטרנטיביים אשר עוזרים? וכל מה נראה ראוי לשיתוף.

תודה

רינה

אלמוני
    אורח

אני ממש מרגיש שקשהההה מאודדד להתמודד עם כאב שורף דוקר חם ומציק…….זה הרבה זמן….כבר כמה חודשים וממש קשה איתו!!!
    יש למישהו טיפים כיצד ניתן להרגיע את הכאב מהסוג הזה??
    עשיתי כבר 3 טיפולים של דיקור סיני ואני לא רואה שינוי ………
    אולי הליכה יומיומית של כמה קילומטרים תעזור?

רינה
    מנהל בפורום

ארז

התופעות שאתה מדבר עליהן נובעות מאיזו תקלה במערכת העצבים הפריפרית. נכון אתה עושה שאתה מנסה לטפל בכך גם דרך הרפואה המשלימה. לדעתי המאד אישית – דיקור זה לא הכיוון (למרות שאחרי 3 טיפולים, עדיין מוקדם לומר, במקרה שלך) אלא דוקא יותר טיפולי מגע – כמו עיסוי העור והשרירים כדי לגרום להזרמת דם לעצבים הדקים. פעילות גופנית – בהתאם ליכולת גם עוזרת – לפחות לי.
    והכי חשוב – להיות רגוע – במצב של מתח מופרשים למערכת הדם חומרים שונים אשר מעוררים את מערכת העצבים לתגובת יתר ומגבירים את הסימפטומים. לכן, אם אתה בסדרה של דיקור סיני – תבקש שהדיקור יהיה לטובת הורדת מתחים. (כי הרי ברור שאתה גם קצת מתוח, לא? וזה ממש טבעי…)
    גם, תשאל את עצמך, בהנחה שיקח עוד זמן עד שהכאב יעלם, האם זה כאב ברמה שאתה יכול ללמוד לחיות איתו, או שהוא מפריע עד כדי כך שצריך התערבות של תרופות. ויש תרופות מורידות כאב.

אגב, האם יש לך כבר הגדרה למצב?

אלמוני
    אורח

אין עדיין הגדרה למצב….זה מה שהכי מעצבן, חשוב לדעת מה יש לבן אדם….

אלמוני
    אורח

עד כמה רחוק יכולה להגיע נורופתיה במידה וזה זה????
    העניין של דלדול השרירים נכון? עדי כדי כמה? תוך כמה זמן?
    פשוט כל הגוף שלי בתחושות חצי גוף תחתון וחצי גוף עליון קצת פחות.
    עשיתי בדיקת MRI למח + גב כדי לשלול טרשת נפוצה…….וברוך ה' זה נראה תקין.
    האם את מכירה בדיקה שבעזרתה אפשר לבדוק את השרירים בגוף?

רינה
    מנהל בפורום

הי ארז,

אני שמחה שאתה מנצל את הפורום לשאלות. לשתף אותנו במה שעובר עליך ותחושת התיסכול המעצבנת של גוף עם תחושות לא רגילות. מנסיון – אני יכולה להגיד שזה באמת לא נעים עד מציק במיוחד, בייחוד כאשר מתעוררות השאלות לגבי העתיד ולאן זה יוביל.
    אז ככה – אני מניחה שעשית את כל הבדיקות כדי לשלול מחלת רקע אחרת ולפי מה שסיפרת לנו בעבר – עשית לא מעט בדיקות.
    ולכן – מה שנשאר הוא – לקבל את המצב כפגיעה בעצבים על רקע לא ברור. ואם כל הבדיקות תקינות, אז קרוב לודאי שמדובר בעצבים הדקים שמעצבבים את העור ולכן – יש הפרעת תחושה.
    במצב של מתח, די קשה לבחון אובייקטיבית האם יש התקדמות של המחלה, לכן חשוב שתמצא את הדרך להרגע.
    מהכרות עם מספר אנשים שסובלים מנוירופתיה כבר למעלה מ – 30 שנה – אז המחלה לא חייבת להתקדם וצריך להתרגל למיחושים…
    אגב, האם עשית בדיקה לבדוק את העצבים הדקים?
    ולגבי בדיקות לשרירים – אז יש בדיקה שנקראת CPK (נדמה לי, וכזכור אני לא רופאה, אלא סובלת כמוך…) שבודקת חלבוני שריר בדם. גם בדיקת EMG בודקת את השרירים.
    ממליצה לך על פעילות גופנית מתונה. לי מאד עוזרת הבריכה – שחיה, התעמלות במים.
    הרבה בריאות
    רינה

אלמוני
    אורח

אהלן רינה,
    עשיתי בדיקת ביופסית עור, התשובה לא מובנת לי כלל והתור לנוירולוג רק בעוד חודש.
    יש מצב לשלוח לך למייל את התוצאה לעשות השוואה לבדיקה שלך?
    אני חייב לדעם עם היא בסדר או לא

תודה ארז

אלמוני
    אורח

גם אני סובלת מהתופעה שתארת, הגעתי לדר רון דבי ובעזרת טיפול תרופתי הוא עזר לי מאוד.
    בהצלחה

אלמוני
    אורח

היי
    אני סובלת זה כמה ימים מאותם סימפטומים, מה שם התרופה?

האם תוכל לכתוב
    תודה

אלמוני
    אורח

גם אני אשמח לשמוע מה שם התרופה. איך זה השפיע, תוך כמה זמן, האם היו תופעות לוואי. תודה

אלמוני
    אורח

שלום רינה
    אני שמחה שפתחת את הפורום הזה ברכות לך מימני.
    במשך כשנתיים אני סובלת מסימפטומים של שריפה בכף הרגל וביד,כאשר אני בהתקף אני לא יכולה ללכת ונירדמת לי הרגל עד מעלה העכוז.
    לדאבוני רופא המישפחה לא לוקח ברצינות את הכאב שלי ותחושתי היא שהוא משדר לי שזו בעיה פסיכוסומטית. אני שמחה לקרוא שאני לא היחידה ויתרה מיזו שמחתי שקראתי כתבה של ד"ר רון שמתאר בפרוטרוט את הבעיה. הרגשתי טובה יותר כי איני יכולה להמציא כאב הוא קיים ולא מדומה. ברכות לך וכן לד"ר רון שמבינים אנשים שסובלים.
    תודות.

רינה
    מנהל בפורום

נימול בצד אחד של הגוף יכול להיות מבעיה מבנית בעמוד השדרה. האם פנית לייעוץ אצל אורטופד?
    באמת קשה להתמודד עם רופאים שלא מאמינים לתחושות שאנו מתארים.

הרבה בריאות

רינה

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.