מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    עומר
    משתתף

שלום ד'ר דבי,

שמי עומר, בן 42, בריא ולא נוטל תרופות. טבעוני עם רמות B12 גבוהות.
    לפני מספר שבועות התחלתי להבחין בשינויים בהתנהגות קוגניטיבית וירידה בזכרון:
    1. קושי בזכרון מצבים מסויימים (כמו אבחנה של מחלה פשוטה לפני 7 חודשים), שמות של אנשים שנהגתי לזכור היטב. בשבועות האחרונים אני כל יום שומע את המשפט 'מה, אתה לא זוכר שאמרתי לך ?'
    2. טעויות כתיב בעברית ובאנגלית וסיכול אותיות, כמעט בכל מייל שאני כותב.
    3. אני קורא מילים ולפעמים לא מזהה את המילה – כלומר צריך לחשוב שניה או שתיים כשאני מסתכל על המילה. לפעמים אני מזהה אותה בתור מילה אחרת ואז לא מבין את ההקשר בין המילים.
    4. בעבודה אני שואל לפעמים אחרי הסבר טכני מסויים – 'אתה יכול להסביר לי שוב ? לא הבנתי'.
    5. מקרה אחד של שיכחה של פריט לבוש שבטעות תליתי אותו במקום אחר מהמקום הרגיל וככה לא מצאתי אותו למשך כמה ימים.

יש לציין שעד לאחרונה הייתי בעל זכרון מצויין, ואני עדיין זוכר מספרי טלפון שלא חייגתי בשנה או בשנתיים האחרונות וזוכר טוב מספרים באופן כללי.

בביקור אצל רופאת המשפחה, אחרי שקראתי על דימנציה באינרטנט, היא טענה כי כל המקרים הם שרירותיים, ואין קשר בינהם והם עקב חוסר תשומת לב.
    לעומת זאת אני מרגיש שבהחלט בשבועות האחרונים יש הדרדרות, ביחס למה אשאני מכיר במשך כל החיים.

במשפחה אין מקרי דימנציה.

האם לדעתך יש צורך בחוות דעת של נוירולוג ?

בתודה מראש,

עומר

דר רון דבי
    מנהל בפורום

עומר שלום
    לעיתים קרובות הסיבה לתלונות שאתה מתאר נעוצה במצבי מתח, או ירידה נורמלית בזכרון שקורית לכולנו ואינה דמנציה, ואז פעמים רבות אנו מעסיקים את עצמנו בעניין, ונעשים יותר מודעים ומוטרדים מכך. כמו כן, דמנציה בד"כ מופיעה בגילאים מבוגרים יותר מגילך. בכל אופן, אם אתה מוטרד מהבעיה, אין שום סיבה שלא תפנה גם לרופא נוירולוג, שיבדוק ויתרשם.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

עומר
    משתתף

תודה רבה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.