Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה זקוק לסיוע והכוונה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    r3dt4g
    משתתף

שלום רב, אני בן 29, מגיל 17 בארך החלו לי סימפטומים שמזכירים דיכאון.
    חוסר אנרגיה, חוסר מוטיבציה, קושי בריכוז.
    באותה תקופה פניתי לסיוע אצל בעל מקצוע, הוא איבחן אותי כסובל מהפרעת דיכאון מג'ורית ורשם לי כדורים. הכדורים לא עזרו והמצב שלי לא השתפר, עם השנים הרופא רשם לי מגוון של כדורים, חלקם מאוד חזקים, אבל הם לא עזרו. לאחר מכן שינו לי את האיבחון להפרעת מניה דפרסיה, התחלתי טיפול תרופתי שנמשך מספר שנים בהן עברתי מכדור לכדור במינונים שונים, שגם זה לא עזר.
    לבסוף שינו לי את האיבחון שוב, הפעם לסכיזופריה… שוב רשמו לי כדורים שונים וגם הם לא עזרו!
    12 שנים של טיפולים פסיכיאטרים, והמצב כמו שהוא היה בגיל 17!
    לבסוף החלטתי לעשות צעד קיצוני והתאשפזתי בבית חולים פסיכיאטרי, הם שיחררו אותי אחרי יום אחד ואמרו לי שאין איתי שום בעיה…
    הפסיכיאטר אמר לי שאני מבחינתו יכול להפסיק לקחת את הכדורים כי אין טעם, אני לא יודע מה עוד ניתן לעשות!

מבחינה פיזית:
    בגיל ההתבגרות הגוף שלי עבר שני שינויים מאוד קיצוניים, הראשון היה בגדילה בקצב מטורף, הייתי הילד הכי גבוהה בבית הספר, השינוי השני היה בחילוף חומרים קיצוני, לא משנה מה אכלתי וכמה, שקלתי 50 קילו יציב עם גובהה של 186 ס"מ, כלומר תת משקל קיצוני.
    בגיל 16 בארך סבלתי מסתימה בחלל האף, זה נמשך תקופה ארוכה ולא אובחן, מה שנגמר בכך שהחלו לי כאבי ראש ממש חזקים, לאחר מכן הרופא גילה כי יש הצטברות של מוגלה בחלל האף ורשם לי אנטיביוטיקה, זה בהחלט עזר, אבל נגרם נזק למבנה חלל האף (עד כמה שהם יודעים).
    בגיל 21 התחלתי בתוכנית אימון מיוחדת להעלות במשקל, בתוך שנה עליתי מ 50 קילו ל 87 קילו,
    מדריך הכושר שלי הוא היחידי שהיה עד לזה, ומאחר ולא חשדתי בשום בעיה פיזית, לא ביצעתי מעקב רפואי כך שאין לכך תיעוד וכיום אם אני מספר את זה לרופא הוא מתקשה להאמין לי.

לפני מספר שנים עשיתי כמה בדיקות ראש, לא זוכר את שם הבדיקות, אבל פעם אחת הזריקו לי חומר מיוחד ועשו צילומים, ובפעם אחרת חיברו לי מדבקות לראש וסרקו אותי, בשני המקרים הכל היה תקין. הבדיקות דם השיגרתיות שעושים בקופות חולים, גם תקינות.

אני חושד שהבעיה אצלי היא לא פסיכיאטרית, קראתי על מקרים של בלוטות מסויימות במוח שאם אינן מתפקדות כמו שצריך, או לחילופין כתופעת לוואי למזון מסויים או חומר אחר, שזה יכול לגרום לתופעות הדומות להפרעות פסיכיאטריות,
    במקרה שלי, חוסר אנרגיה, מצב רוח מאוזן, כאילו בצורה מלכותית, קושי בריכוז.

האמת שאחרי כולכך הרבה שנים, אני כבר לא יודע מה לא בסדר איתי…
    עברתי את כל המערכת הפסיכיאטרית, ללא תשובות או תוצאות, עכשיו רק נשאר לי לחפש במקום אחר, ובגלל זה אני כאן, בתקווה שאולי תוכלו לעזור.

בנוסף, אני רוצה לציין, שמגיל 24 ועד גיל 27, הבעיה כאילו חלפה כלא הייתה,
    זה קרה אחרי שגרתי שנתיים בחו"ל, התחלתי להרגיש את האנרגיה חוזרת עלי, הריכוז חזר, הכל התחיל לתפקד כמו שצריך, מיד ארזתי את התיקים וחזרתי לארץ.
    יכולתי לעבוד 13 שעות ביום בלי קושי, הלכתי לחדר כושר, עסקתי בספורט, יצאתי למועדונים, הוצאתי רשיון לאופנוע, ורשיון צלילה, בקיצור חייתי את החיים.
    ואז פתאום בגיל 27 הכל חזר במכה אחת, שמתי לב שהאנרגיה עוזבת אותי, קושי בריכוז,
    בשלב מסויים איבדתי את היכולת לעבוד, לא כי לא רציתי, אלא כי המחסור החמור באנרגיה פגע בתיפקוד שלי בעבודה, הייתי כמו עצלן, ומן הסתם מעסיקים רואים את זה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מדובר בבעיה מורכבת וארוכת שנים, הפורום אינו מיועד לפתור בעיות פרטניות אלא לתת ייעוץ כללי. ראית כבר רופאים רבים ועברת בדיקות רבות, כך שלא אוכל לקדם אותך מעבר לזה. בכל אופן, אם אתה חושב שקיימת אצלך גם בעיה פיזית או בעיה הורמונלית, תוכל לפנות לרופא נוירולוג (במידה ועדיין לא עשית זאת) או לאנדוקרינולוג (מומחה לבעיות הורמונליות).
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.