מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26964
  דניאל
  משתתף

  אבי בן 55.בריא בדכ.בחצי שנה האחרונה סובל מזרמים ,ברגלים שמשתנים בעוצמה . נוירולוג אמר שהבדיקה תקינה לגמרי והזרמים נובעים מרגישות.מע העצבים. לאחרונה אבי גם נמצא בבירור,למחלה פוליציטמיה ורה אם כי הסיכוי שסובל ממנה נמוך. אם הזרמים ברגלים היו נגרמים מפגיעה באספקת חמצן למוח עקב זרימת.דם.לקויה בשל דם.צמיגי שמאפיין מחלה זו האם היו לכך סימנים בבדיקה הנוירולוגית?

  #26965
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  זרמים בכפות הרגליים נובעים בד"כ מהפרעה בעצבים ההיקפיים ברגליים ולא מבעיה במוח. התופעה ידועה בחולים עם פוליציטמיה, הסיבה לא לגמרי ברורה, יתכן עקב חסימות של כלי הדם הקטנים, אך כנראה יש גם סיבות אחרות. לגבי הפוליציטמיה, קודם כל צריך לשלול זאת, בלי קשר לזרמים ברגליים. במידה והדבר ישלל, צריך לראות אם מוצאים סיבה לזרמים. בחלק מהמקרים לא מוצאים סיבה, ואז זה כפי שאמר לכם הנוירולוג, מצב של רגישות יתר של העצבים (המחשבה שמדובר בנטייה גנטית), ואז ניתן לטפל תרופתית לסימפטומים.

  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26966
  דניאל
  משתתף

  תודה רבה על תשובתך, העניין הוא שאבי במתח רב האם הזרמים מחזקים את האפשרות שמדובר בפולציטמיה. עד שתתקבלנה תשובות סופיות הוא בלחץ וחרדה..לכן שאלתי היא האם היו רואים בבדיקה נוירולוגית סימנים לזרמים אם היו נובעים מפוליצטמיה סימנים לחסימות כלי דם ולחץ על עצבים. כלומר האם בדיקה נוירולוגית תקינה מתיישבת יותר עם כיוון שלא מדובר בפוליציטמיה או שכן?שוב תודה רבה

  #26971
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  הבדיקה הנוירולוגית מגלה אם יש נזק לעצבים. אם מדובר רק בתחושת זרמים ללא הרס של העצבים הבדיקה תהיה תקינה. כמו כן, הבדיקה הנוירולוגית לא מבחינה בין פגיעה עצבית כתוצאה מפוליציטמיה או סיבה אחרת.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.