מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16050
  אלמוני
  אורח

  שלום רב,

  אני כבר חודש סובלת מהתקפים של מעין זרמי חשמל בצד הימני של הפנים. הזרמים חזקים, מגיעים בתדירות גבוהה ומקשים עליי מאוד, בעיקר בשעות הלילה. זה אמנם התחיל לאחר שעברתי סוג של טראומה אולם כעת אני בסדר גמור וזה פשוט לא עובר.
  הלכתי לרופא שיניים אך הוא לא מצא בעיה כלשהי. לאחר מכן, פניתי לרופאה כללית בקופת חולים, היא טענה שזו דלקת נפוצה ונתנה לי וולטרן, אנטיביוטיקה ומשכך כאבים. הטיפול הזה לא עזר בכלל ולכן הלכתי לנוירולוג (דר' שבתאי), ביצעתי בדיקת CT ראש אך תוצאות הבדיקה לא הראו על בעיה כלשהי. הנוירולוג נתן לי את התרופה טגרטול CR שלפי מה שהבנתי אמורה להיות תרופה לחולי אפילפסיה. אני לוקחת את התרופה כבר שבועיים, חצי כדור בכל יום, אך כמעט אין שיפור. אני כבר דיי מיואשת מכל העניין.

  אשמח לתשובה מהירה ולכל מידע בנושא.
  קרן.

  #16051
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תחושת זרמים בפנים

  שלום,

  תחושת זרמים בפנים כמו הפרעות תחושה אחרות תתכנה מסיבות שונות. בד"כ הפרעות תחושה מקורן בגירוי של עצבי התחושה. הדבר יתכן עקב תהליך ברקמה עצמה, כגון: דלקת וכו', בעיה עצבית ולעיתים גם במצבי לחץ. במידה ושוללים בעיות ברקמות הפנים, והתופעה ממשיכה ומטרידה יש מקום כמובן לשלול בעיה עצבית. הבירור הנוירולוגי נקבע על ידי הרופא נוירולוג שבדק אותך, ובהתאם להתרשמותו הקלינית. אציין רק, שבדיקת CT עלולה לא לאבחן מצבים אשר היו מאובחנים בבדיקת MRI , כך שיתכן ובמידה והפרעות התחושה בפנים ימשיכו, יהיה מקום לשקול ביצוע בדיקת MRI, אך הדבר נתון להחלטת הנוירולוג שמטפל בך.

  בכבוד רב ובהצלחה,

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.