Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה זרמים/נימולים בשד שמאל

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שירה
    משתתף

ד"ר שלום רב,

רקע אודותיי:

בת 55. בגיל המעבר. לא לוקחת כדורים.

ברקע: אוסטופורוזיס= מטופלת באקטונל.

עקב כאבים במפרק הירך בשנת 2007 בוצעו לי מספר צילומים:

ב- 2007 מיפוי עצמות = עקמת של עומ"ש גבי מותני. הודגמה קליטה מוגברת קלה במשטחים ארטיקולרים של פרק ירך שמאל. בסיכום: הממצאים שתוארו יכולים להתאים לשינויים אוסטואריטים.

ב- 2007 בוצע C.T. לעמוד שדרה מותני מגובה L1-S1 היצרות ב- L5-S1 שינויים ניווניים קלים במפרקים פצטרים L5-S1 L5-S1 בלט דיסק קל הסתיידות אחורית קטנה בדיסק ללא ממצא מיוחד ברקמות הרכות.

ב-2007 צילום רנטגן ע"ש גבי: חוסר סידן. קיפוסקוליאוזה. שינויים ניווניים לכל אורכו בעיקר בחלקו האמצעי.

צילום ע"ש מותני: היצרות הרווח הבין חולייתי בגובL5-S1 צילום מכוון למפרק סקרו אילאקלי משמאל: שינויים ניווניים במפרקים סקרו אילאקליים דו צדדי.

ב- 2008 MRA מפרק ירך שמאל:(עדיין לבירור כאב במפרק ירך שמאל) בסיכום: נזק ניווני לברלי קדמי ללא הדגמת קר לברלי.

כעט:

כחודשיים שלושה כאבים בצוואר/עורף מעין נוקשות בצוואר (לציין כי לא ניגשתי הפעם לאורטופד בענין של הנוקשות בצוואר) קשה לי לבצע פעולה כגון הפניית הצוואר שמאלה יותר קשה לי מהפניית הצוואר ימינה. הכאב הינו קל ולא ממש חזק (נסבל). אני שמה לב כשאני הולכת מעל 30 דקות בערך אני מרגישה מעין שריפה בגב נקודה מסויימת יותר לכיוון צד ימין.

לפני חודש ימים החלו לי מעין "זרמים" נימלולים בשד בצד שמאל (צד חיצוני, לכיוון אזור הצלעות/גב) תחושה של זרמים ואולי נימלולים ללא כאבים רק זרמים שבאים והולכים בתחילה זה היה מידי מספר דקות ואחר כך נהפך למשהו קבוע כל הזמן תחושת נימולים,זרמים (זה בערך התיאור שאני מסוגלת לתאר) קשה לי להרדם בלילה מכיוון שאני מרגישה את אותה תחושה גם בזמן שינה. (כבר לא ישנה היטב כתוצאה מכך, זה מאד מציק !!!!!!!)

הייתי בבדיקה בענין זה אצל:

כירורג שד שלא התרשם שהבעיה בשד והפנה אותי לאורטופד בשאלת עמו"ד צווארי/צלעות?

האורטופד ששמע את הסיפור שלי, אמר שלא שמע על תחושת נימולים/זרמים לכיוון השד כתוצאה מעמו"ש צווארי ו/או כתוצאה מבעיה בצלעות.

רופא המשפחה הפנה אותי לנוירולוג אשר אף הוא אמר שהבדיקה הנוירולוגית תקינה.

אני אובדת עצות, מנסה כל הזמן להבין מאיפה יכולה להגיעה תחושת הנימול/זרמים באזור השד?? אני בכל אופן מרגישה אותה באזור השד השמאלי אך יתכן וזה קורן ממקום אחר?
    שוה אציין שכאב ונוקשות יש לי רק בצוואר/עורף רק שם אני מרגישה חוסר נוחות.

מה דעתך זה יכול להיות?

איזה בירור עלי לבצע?

מצטערת על אורך המייל אך ניסיתי לייתן כמה שיותר אינפורמציה.

תודה מראש

ב ב ר כ ה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת נימול זרמים

שלום

ברור שתחושת נימול או תחושת זרמים מקורה נוירולוגי, דהיינו גירוי של עצב כזה או אחר. במקרה שלך מדובר בעצב שמעצבב את העור באיזור השד. צריך לבדוק באיזה מקום נגרם הגירוי על העצב. עמוד השדרה זו כמובן אופציה, אמנם לא שכיח באיזור זה, אך זו אפשרות שיש לבדוק.

בברכה

ד"ר רון דבי

שירה
    משתתף

ד"ר רון שלום רב,

תודה רבה לתשובתך. אני מחר ניגשת שוב לכירורג שד בענין זה, שאלתי אליך היא מה אני צריכה לבקש ממנו לבדוק לי? עפ"י מה שאתה רושם שזה באזור השד.

אודה לך אם תוכל להדריך אותי מה עלי לעשות ? לאיזה רופא לגשת? ואיזה בדיקה לבקש?

תודה מראש.

שירה
    משתתף

ד"ר רון שלום רב,

תודה רבה לתשובתך. אני מחר ניגשת שוב לכירורג שד בענין זה, שאלתי אליך היא מה אני צריכה לבקש ממנו לבדוק לי? עפ"י מה שאתה רושם שזה באזור השד.

אודה לך אם תוכל להדריך אותי מה עלי לעשות ? לאיזה רופא לגשת? ואיזה בדיקה לבקש?

תודה מראש.

שירה
    משתתף

ד"ר שלום רב,

הייתי היום שוב אצל כירורג שד אשר אמר שמבחינתו תחושת הנימול /זרמים/לחץ בתוך /באזור הצלע אינם קשורים לשד.(להזכירך בבדיקה הקודמת שלי אצלו ציין הכירורג כי יש לי רגישות בצלע 3-4 בקו אקסילרי קידמי).

פניתי שוב לבדיקת אורטופד הפעם אורטופד אחר אשר בדק אותי פיזית וציין כי יש רגישות לאורך צלע חמישית משמאל עם הרגשת נימול באיזור. אין כל נגע עורי. איני מוצא סימני הרפס זוסטר.
    התמונה מתאימה לנאורלגיה אינטרקוסטלית.
    אין רגישות באיזור אקסילרי.
    ציין שמכל מקום הבעיה אינה אורטופדית

וביצעתי לבקשתו צילום חזה+צלעות:
    עקמת קלה קמורה ימינה בע"ש גבי.
    לא הודגם ממצא פתולוגי.

אם כך שוב נותרתי ללא טיפול ו/או הבחנה מכוונת לבעיה שלי.

למה הכוונה נאורלגיה אינטרקוסלית??

מה זה אומר מבחינתי?

האם זה יכול להסביר את הסימפטומים שאני מציינת?

מה אני אמורה לעשות?

לאיזה רופא ללכת?

איזה בדיקות נוספות עלי לבצע?

מה יכול להקל על התחושה שלי של זרמים/נימלולים וכו'?

תוה על סבלנותך האדיבה!!

אשמח אם תוכל להשיב לי בהקדם.

בברכה.

שירה
    משתתף

ד"ר שלום רב,

רציתי לשאול האם יתכן ויהיה לי כתוצאה מפגיעה בעצב (אם אכן זו תהיה האבחנה הרפואית), כאב חד באזור נקודתי ליד פיטמת השד? גם בנגיעה המקום מאד מאד רגיש? (לציין כי ניגשתי 3 פעמים לכירורג שד וציינתי בפניו נושא "זרמים" "נימולים" אך לא ציינתי כאב באזור הפיטמה, מפני שזה רק מהשבוע האחרון התחושה הזו) ומקום נקודתי נוסף של כאב זה באזור השכמות נקודה לוחצת?

מה דעתך???

אני מאד מוטרדת וכואבת!

תודה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אם כירורג השד לא ימצא בעיה מבחינתו, הייתי מציע שתפנה לרופא נוירולוג.
    בברכה
    ד״ר דבי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    במידה וכירורג השד לא מצא בעיה בשד עצמו, הייתי מציע שתפני לרופא נוירולוג.
    בברכה
    ד״ר דבי

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.