מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רפי
    משתתף

אהלן אני בין 37 וסובל תקופה לא קצרה מחולשה ברגליים לפני 10 שנים הייתי בייעוץ ושמעתי את הרופאים מתלחשים על ניוון שרירים אבל לא אמרו על זה כלום ומאז לא ייחסתי לזה חשיבות כי זה כל כך הפריע לי הייתי פעיל גם ספורט עשיתי ועבדתי במטבח כחמש שנים בזמן היותי סטודנט. אחרי שסיימתי ללמוד עזבתי את המטבח והתחלתי עבודה במשרד ממצב שהייתי פעיל עומד ועושה דברים עברתי למצב סטטי ומאז החולשה מתחזקת עד היום שהיא מקשה עליי ללכת ולעמוד לאורך זמן בנוסף זה עבר גם לידיים ויש לי אותה הרגשה של חולשה וקושי לבצע פעולות מסוימות והתחילו לפול לי דברים מהידיים. עשיתי EMG ליד ימין לפני כחודש יצא תקין והייתי אצל נוירולוג שבדק אותי.
    אמרתי שאני מרגיש שנפח השרירים שלי ירד משמעותית ואני ממש חלש . לפי הבדיקה הגופנית היא אמרה שנראה לה שאני בסדר שלחה אותי לEMG לרגליים ובדיקת דם לשרירים .
    חוץ מהחולשה ישנם גם כאבים בגפיים שבאים והולכים.
    הייתי רוצה לדעת האם יש עוד בדיקות שצירך לעשות כדי לשלול ניוון שרירים כי זה לא יוצא לי מהראש
    מבחינתי יש לי ALS או מחלת ניוון אחרת
    אשמח לדעת עוד כדי לגרום לעצמי להרגע
    תודה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    כעיקרון בדיקה הנוירולוגית ובדיקת EMG מספיקים כדי לדעת אם מדובר במחלת ניוון שרירים, כמו למשל ALS. הסימפטומים שלך התחילו לפני שנים רבות, כך שאם היה מדובר בבעייה נוירולוגית משמעותית או מחלה ניוונית היו צריכים להיות סימנים ברורים לכך, והנוירולוגית הייתה מבחינה בכך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.