מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24952
  רפי
  משתתף

  אהלן אני בין 37 וסובל תקופה לא קצרה מחולשה ברגליים לפני 10 שנים הייתי בייעוץ ושמעתי את הרופאים מתלחשים על ניוון שרירים אבל לא אמרו על זה כלום ומאז לא ייחסתי לזה חשיבות כי זה כל כך הפריע לי הייתי פעיל גם ספורט עשיתי ועבדתי במטבח כחמש שנים בזמן היותי סטודנט. אחרי שסיימתי ללמוד עזבתי את המטבח והתחלתי עבודה במשרד ממצב שהייתי פעיל עומד ועושה דברים עברתי למצב סטטי ומאז החולשה מתחזקת עד היום שהיא מקשה עליי ללכת ולעמוד לאורך זמן בנוסף זה עבר גם לידיים ויש לי אותה הרגשה של חולשה וקושי לבצע פעולות מסוימות והתחילו לפול לי דברים מהידיים. עשיתי EMG ליד ימין לפני כחודש יצא תקין והייתי אצל נוירולוג שבדק אותי.
  אמרתי שאני מרגיש שנפח השרירים שלי ירד משמעותית ואני ממש חלש . לפי הבדיקה הגופנית היא אמרה שנראה לה שאני בסדר שלחה אותי לEMG לרגליים ובדיקת דם לשרירים .
  חוץ מהחולשה ישנם גם כאבים בגפיים שבאים והולכים.
  הייתי רוצה לדעת האם יש עוד בדיקות שצירך לעשות כדי לשלול ניוון שרירים כי זה לא יוצא לי מהראש
  מבחינתי יש לי ALS או מחלת ניוון אחרת
  אשמח לדעת עוד כדי לגרום לעצמי להרגע
  תודה!

  #24960
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  כעיקרון בדיקה הנוירולוגית ובדיקת EMG מספיקים כדי לדעת אם מדובר במחלת ניוון שרירים, כמו למשל ALS. הסימפטומים שלך התחילו לפני שנים רבות, כך שאם היה מדובר בבעייה נוירולוגית משמעותית או מחלה ניוונית היו צריכים להיות סימנים ברורים לכך, והנוירולוגית הייתה מבחינה בכך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.