מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יוסי
    משתתף

שלום, אני יוסי בן25.
    אז אני אספר פה ממש בקצרה על מה שקורא איתי בחודש וחצי האחרונים, בתקווה למצוא קצת תשובות.
    אז כאמור הכל התחיל לפני חודש וחצי כשפתאום שמתי לב שהידיים שלי רועדות קצת.
    כעבור יומיים כבר כל שריר שאני מזיז התחיל לרעוד בצורה חריגה כל הזזה של שריר לא הולכת בצורה חלקה אלא בקטיעות כאלה כמו החלקה של גלגל שיניים.
    יש לי את זה בידיים בזרועות ברגליים בראש בצוואר בבטן בפנים

נבדקתי ע"י רופא משפחה ונוירולוג שלא מצאו שום דבר חריג וכל הבדיקות שלהם היו בסדר גם בדיקות דם שיצאו תקינות כולל cpk.

כעבור כמה ימים התחלתי להרגיש תחושה מוזרה בזרת ביד ימין כאילו קשה לי לשלוט בתנועות שלה.

דיברתי עם נוירולוג שהמליץ לי על אישפוז בבית חולים בגלל שכל התופעות התחילו לי במהירות.
    אז הלכתי למיון אשפזו אותי בדקו אותי כמה נוירולוגים עשו לי שוב בדיקות דם, emg, ובדיקת עיניים למחלת וילסון.
    הכל יצא תקין.

יצאתי אחרי יום בתחושה שהכל בסדר וזה יעבור לי.
    כמובן ששום דבר לא עבר, ובערך יומיים אחרי הבדיקות באשפוז התחלתי להרגיש חולשה בזרת.
    ואם אני לא טועה עכשיו מלפני שבועיים יש לי חולשה חזקה בשתי הידיים.
    הרופא משפחה עשה לי שוב בדיקה לכפות ידיים וראה שהאצבעות חלשות.
    שלח אותי לנוירולוג עשה שוב בדיקות מקיפות ושם לב לחולשה באצבעות גם כן. ושלח אותי לאמ אר איי בראש ובצוואר למרות שכל הבדיקות שלו יצאו תקינות.

עכשיו האצבעות שלי ממש חלשות. זאת אומרת אני ממשיך לעבוד בעבודה פיזית והזרוע והאחיזה שלי חזקים, אבל האצבעות נורא חלשות! לפתוח פקק של בקבוק קשה לי, הזרת שלי בשתי הידיים זז כרגיל אבל הוא כאילו בלי שריר בכלל אין לו שום כוח בעזרת התנגדות הכי קטנה אני עוצר אותו.
    האגודלים מאוד חלשים. ביד שמאל אני לא מצליח לגעת עם האגודל כבר בזרת. ביד ימין מצליח אבל בקושי.
    ביד שמאל לא מצליח להצמיד את כל האצבעות ביחד. ביד ימין מצליח אבל קשה לי מאוד.
    בקיצור יש לי חולשה חזקה באצבעות.

ווקפיצות שרירים בכל מני מקומות כל יום כבר במשך חודש.

עכשיו אני לא יודע מה זה עוד יכול להיות חוץ מals חולשה שמתפשטת ככה..
    חיפשתי וחיפשתי וחיפשתי תשובות בכל מקום וכל מה שאני רואה זה רק ניוון שרירים שמתאים לתיאור שלי.

אשמח לשמוע את דעתך פה בפורום.
    ויכול להיות שעשו לי את הבדיקת emg מוקדם מדי?
    כי כשעשיתי את הבדיקה לא היה לי חולשה עדיין.

תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תחושת חולשה יכולה לנבוע מסיבות רבות. כמו כן, ברוב המקרים קפיצות שרירים אינן נובעות ממחלה נוירולוגית, אלא יכולות להיות שפירות. במידה ונבדקת על ידי מספר נוירולוגים ועברת בירור ולא מצאו סיבה לתלונות שלך, אז אני מניח שאין מדובר במחלה נורילוגית. בכל אופן, כדאי שתפנה את השאלות לרופאים שבדקו אותך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

יוסי
    משתתף

תודה על התשובה דר.
    מה עם הemg שביצעתי, לא יכול להיות שעשו אותו מוקדם מדי? שכן החולשה בידיים התחילה אחרי הבדיקה.
    הגידים שלי בידיים מאוד בולטים וגם הוורידים ממש ממש בולטים לעין אני מפחד שיש ניוון שרירים בידיים.
    אשמח אם תתייחס למצב שהסברתי על הידיים.

תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

חולשה בידיים

התבלטות של הוורידים או הגידים אינה סימן למצב של ניוון שרירים. אילו היה מדובר בניוון שרירים היו רואים את זה בבדיקה, כי זה בד"כ מצב כרוני. אם אתה עדיין מוטרד, אתה יכול לחזור שוב על הבדיקה, או להיבדק שוב על ידי הרופא שלך או על ידי נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.