מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Kirill
    משתתף

שלום
    בזמן שרותי בצה"ל עבדתי הרבה על מחשב. לאחר תקופה של שנתיים שמתי לב שאני מתקשה להרים את האצבע האמה (האמצעית) ביד שמאל, לדעתי בגלל שהייתי מבצע פעולה חוזרת של פתיחת כף היד על מנת ללחוץ בו זמנית על שני מקשים,
    פעולת CTRL-C,CTRL-V (העתק הדבק), כי הרגשתי אחרי תקופה מסוימת שכואב לי כשאני מבצע פעולה זו. לאחר תקופה מסויימת הבעיה התחילה גם בשאר האצבעות.
    ניסיתי להמעיט את החזרה על הפעולה והרגשתי שהתופעה נעלמת אבל היא חזרה שוב.
    אין לי כאבים ביד ולא רדימות של היד.
    תשובת אורטופד:
    מיישר אקטיבית אצבעות, אגודל וש.כ.י. אך ישנה חולשה קלה, בעיקר יישור ב.ש.כ.י. ואצבעות יחד, חולשה גם בישור EPL.
    APL נראה תקין ללא הפרעה תחושתית ברור או חסר נוירולוגי היקפי נוסף בגף וללא סימני לכידה עצבית היקפית או דלדול. ללא עיבוי או רגישות או סימנים ברורים לטרנדיטיס/ארטריטיס.
    אולטרהסאונד של כף היד לא מצא שום דבר משמעותי.
    האורטופד שלח אותי לעשות EMG, וזאת התשובה:
    תמונה הוירופיזיולוגית המתאימה לפגיעה חלקית דמיליטיבית בעיקר בעצב רדיאלי משמאל, פרוקסימלי לעצבוב של BRACHIORADIALIS ודיסטלי לעצבוב של TRICEPS,ללא סימני דנרבציה פעילה.
    תסמונת לכידה אולנרית במרפק משמאל בצורה קלה. לא נצפתה עדות חשמלית לפולינורופתיה. ממולץ לשקול ביצוע בדיקה גנטית כדי לשלול HNPP.

כמו כן האורטופד שלח אותי לעשות סד למרפק שאיתו ישנתי במשך כחודש. ללא שיפור.

הופנתי לנוירולוג. נשלחתי לבצע בדיקה גנטית לשלילת HNPP.
    תשובת הבדיקה:
    לא נמצאה עדות תומכת לאפשרות שלו אכן HNPP.
    יש לציין מאידך כי לא ניתן לשלול אפשרות HNPP במקרה של תשובה שלילית.

הופנתי לריפוי בעיסוק לצורך חיזוק יש משאל לצורך שיפור בתפקוד. לאחר עשרה ביקורים (פעם בשבוע):
    קיבל טיפול לחיזוק היד, בדגש על מיישר אצבעות וחיזוק גריפ. בנוסף הודרך לתרגילים להחלקת העצב הרדיאלי וכן הוכן סד תומך ש.כ.י. לנסיון בעת שימוש במחשב. יש לציין כי תירגל הרבה גם בבית.

לאחר הריפוי בעיסוק לא הרגשתי שום שינוי, לא לרעה ולא לטובה.

נשלחתי לבצע EMG פעם נוספת:
    Notes: Lt. Median,Ulnar and radial sensory were normal.
    Lt. median motor showed a 42% drop in amp. simulating at elbow and slightly slow C.V.(potential conduction block)
    Median F-wave showed marked variability some with prolonged latency
    .
    Lt Ulnar motor showed moderate slowing around the elbow.
    LT. radial motor did not have any response stimulating at the elbow and spiral groove.
    Rt. median and radial motor were normal.
    Needle EMG in Lt. EIP and ECR showed signs of acute and chronic denervation. The triceps was normal.
    Lt. APB showed also mild signs of chronic denervation.

Conclusion: the above findings are compatible with motor demyelinating neuropathy affecting non symetricaly the Lt. radial below the triceps and median in the elbow.
    Can be seen in HTPP or MMN.
    findings are worth in comparison to previous study in 2011.

בדיקת אולטרסאונד של המרפק:
    הבדיקה בוצעה בכל הכיוונים, כולל אמה.
    הודגם אפיקונדיליטיס לטרלית קלה עד בינונית.
    אין קרע או קולקציה.
    יתר שרירים והבדיקה ללא סטיות.
    לסיכום: אפיקונדיליטיס לטרלית, כמתואר.

אני צפוי לחזור לנוירולוג בעוד מספר ימים, אבל בכל זאת רוצה לשמוע עוד עצות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לפי ה- EMG יש כנראה מעורבות עצבית כזו או אחרת. מה בדיוק הסיבה, האם מדובר בלחץ על עצב או נוירופתיה אחרת, או מה טיב הבעיה כדאי אכן שתתייעץ עם נוירולוג בעניין.
    בברכה
    דר רון דבי

Kirill
    משתתף

לפי האולטרסאונד אין לחץ על העצב. אני בהתיעצות עם נוירולוג כבר כמה שנים. לא ידוע מה גרם/גורם לבעיה, חוץ ממה שאמרתי על פעולה חוזרת של העצבאות בזמן עבודה על מקלדת. בהתיעצות עם כירורג כף יד נאמר לי שניתן לנסות לשחרר את העצב (לא יודע בשביל מה— אין לחץ…) אבל זה יכול להחמיר,לשפר או לא להביא לשינוי.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    כמובן שמפה לא אוכל לאבחן את הבעיה. בכל אופן אם בדיקת EMG וגם בדיקת אולטרא-סאונד מראות שאין לחץ על העצב, צריך לשאול את הכירורג כף יד מה הסיכוי שניתוח לשחרור העצב אכן יעזור לך.

כל טוב
    ד"ר רון דבי

נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.