מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אביתר
    משתתף

ד"ר דבי שלום רב,
    מזה כחודשיים וחצי אני סובל מחולשה לאורך רגל ימין ויד ימין.
    אין מדובר בחולשה הגורמת לי לשמוט דברים אך ההרגשה היא כאילו השרירים התאמצו יתר על המידה, בנוסף אני מרגיש גירוי חזק וכאב לסירוגין בכתפיים.
    עברתי בדיקה נוירולוגית לפני כ- 20 יום שיצאה תקינה וכן בדיקת EMG מאותו הזמן שיצאה תקינה.
    מזה כחודש אני מרגיש גם פסיקוליצות בעיקר ברגל ימין אך גם ביד ימין. מדובר בערך בכ- 15 פעמים ביום.
    ביומיים האחרונים אני מרגיש מין קושי בבליעה כאילו הצטברה לי ליחה בגרון וצרידות בקול.
    התסמינים מאוד מטרידים אותי וגורמים לי לחשוש ממחלות כגון ALS.
    האם התסמינים מתיישבים עם המחלה ועם הבדיקות שעברתי?
    (ניסיתי לקבוע תור להתייעצות עימך באופן פרטי אך התור הקרוב רק לחודש פברואר ):
    תודה על תשובתך.

אירה
    משתתף

הי, אני באותו סרט. אבל אחרי בדיקה נוירולוגית וemg אתה יכול להיות רגוע.
    גם אני עם חולשה ופסיקולציות… והיום הגעתי בהמלצה לכירופרקט ( כמובן אחרי צילומים ובדיקות של אורטופד).
    הוא הסביר לי בדיוק מאיפה הבעיה. עמוד שדרה שהוזנח הרבה שנים.
    קראתי את ההודעה שלך, כאילו אני כתבתי את זה. חולשה ופסיקולציות שאגב נמשכות גם היום. קושי בדיבור כאילו השפתיים שלי לא זזות. אתה מדבר על 15 פסיקולציות ביום ואני מדברת איתך על 15 ב10 דקות.
    אבל זה מעגל סגור. כמה שאתה חושב על זה יותר וקשוב לזה, ככה גם תרגיש אותן יותר.
    עשית את הבדיקה, היית אצל נוירולוג, אני באמת ממליצה לך להירגע, אחרת תגיע למצבי ותאמין לי שהוא לא משהו עם נוגדי דיכאון וכדורי הרגעה.
    אני כמובן לא רופאה, פשוט ממש מבינה מה אתה מרגיש.
    בהצלחה.

אורי
    משתתף

אכן גם אני בסרט אימה הזה: שרשרת שמתחיל פסיקוציות וחולשה,נכנסים לאינטרנט , נחרים לשמוע כל מיני דברים שהם נדירים למעשה ״אך בטוח שהמצב שלי הוא נדיר״, וחרדות וכל יום תסמין חדש למרות שלמחלה האמיתית לוקח שחודשים ארוכים להתפתח, בקיצור אני גם אחרי שלוש נוירולוגים ,פסיכולוגית,וכל זה בחודשיים של פחד עצום ,מהחרדה גם רוב שעות היום אני מרגיש כמו גוש בגרון שאני מדבר זוהי חרדה קלאסית לפי לשון הנוירולוגית שלי, לסיכום היום כבר אני עובד עם נאטורופט בקטע הנפשי והפיזי לצאת מהחולשה ומהפחד שתקף אותי, אל תיכנסו לזה מספיקה בדיקה נוירולוגית ובדיקת emg לישון בשקט. כנראה שיש הרבה במצב הזה חבל להיכנס לזה במיוחד שאין על מה ,

אירה
    משתתף
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    קפיצות שרירים ברוב המקרים הן שפירות, דהיינו אינן עקב מחלה נוירולוגית. ברגע שה- EMG תקין והבדיקה הנוירולוגית תקינה, הרי שאין מדובר במחלת ALS.. אם אתה בחרדה, ומעוניין לקבוע תור, תוכל לומר למזכירות שבקשתי שיקדימו לך את התור.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.