מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מעיין
    משתתף

שלום דר,

סובלת ממחלת דיסטוניה ברגליים מטופלת עי דופיקר, כבר יותר מ 13 שנים

מאז החיסון לשפעת התחילה אצלי חולשה ברגליים היייתי גם מאושפזת בגלל זה חשש לגיאן ברה.

הרגשתי טוב במשך החודש אך החולשה עוד פעם חזרה, היא לא כל היום אבל רוב היום, מרגישה מאוד לא טוב עם זה, ההרגשה היא כמו לפני כיווץ ברגליים ויש לי כל מיני טיקים.

הרופא אמר לי לעשות EMG והולכה עצבית,
    מה דעתך על זה?

יש מצב שהדופיקר מתחיל לאט לאט לא להגיב וזה מתחיל מהחולשה הזאת ? אני מאוד מפחדת כי זה סבל נוראי של כאבים בלתי נסבלים.

תודה מראש על מענך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בד"כ בדיסטוניות שמגיבות לדופיקר אין ירידה בהשפעת הדופיקר. נראה שבמקרה שלך היה חשד לבעיה אחרת שהתפתחה לאחר חיסון. EMG בודק את העצבים ההיקפיים ובמקרה של פגיעה בהם כמו בתסמונת גיליאן ברה זו הבדיקה שאמורה לגלות זאת.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מעיין
    משתתף

שלום דר,

שאלה בהמשך לשיחתנו..

כפי שציינתי יש לי חולשה רוב הזמן וטיקים ,אבל לא כל היום ממש,
    ואם עושים לי את הבדיקה במצב שאני מרגישה די טוב באותו הרגע , עדיין יהיה ניתן ליראות ב EMG בעיה כלשהי?
    או שחייבים ורצוי לעשות את הבדיקה באט החולשה ובמצב כללי לא טוב? כדי לאתר את הבעיה אצלי.

תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בדיקת EMG לא מושפעת המצב באותו יום. היא בודקת נזק קבוע למערכת העצבים או השרירים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מעיין
    משתתף

שלום דר רון דבי,
    [b][b][b][b][b]
    עברתי בדיקת EMG התוצאה תקינה, עדיין יש לי חולשה ברגליים היא בא והולכת , ביומיים האחרונים חשתי ללא הפסקה חולשה מאוד קשה שבקושי הצלחתי להירדם…[/b][/b][/b][/b][/b]

את החולשה עצמה אני הכי מרגישה במנוחה : בישיבה או בשכיבה.. הליכה עדיין יציבה ברוך השםםם !!!!
    ( חולשה ברגליים התחתונות )

עשיתי גם בדיקות רגילות אני גם חשה עייפות רבה..ישנה לא פחות מ 10-12 שעות, הנה התוצאות החריגות :
    Fe – Iron 223
    Vitamin D 25 (OH) 19

איזה בדיקות היית ממליץ לעשות כדי לאתר בעיה של החולשה זה מאוד מפריעה לי ביום יום אפילו במנוחה לא יכולה כבר?

(אתה מקבל במקרה בקופת חולים מכבי? ) תודה !!!!!!!!!!

מעיין
    משתתף

אשלח לך במייל…תשלחי לי את המייל שלך…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אם את מעוניינת, את יכולה להגיע דרך מכבי מגן.
    בברכה

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.