מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ריטה
    משתתף

שלום ד"ר רון דבי, אודה לעצתך.

אני בת 33, סובלת מזה שנים מכאבים בקרסול ימין. בעיקר חוסר נוחות בכל נעל שנועלת. עם הזמן הכאב התגבר. ממצאים בmri נוזלים בחלק האחורי של הקרסול. לפני שנה עברתי תאונת דרכים קלה שלאחריה החלו כאבי גב תחתון. בct התגלו שני בלטים בחוליות L. הכאבים בגב התחתון החמירו מאוד. היו התקפים של גב תפוס ובשבוע האחרון ממש יש הקרנת כאב לשני ישבנים.
    כמו כן, בחודש האחרון החלו לי כאבים בשריר התאומים ברגל ימין,עייפות של השריר וזה משפיע גם על שרירי הירך הימנית ושרירי הברך. גפ הם כואבים ועייפים ונתפסים אחרי פעילות. הרבה תפוס לי וקשה לי ללכת אפילו מעל 10 דק' עקב עייפות שריר, אך אני משתדלת לר להפסיק ולהמשיך בפעילות. בד בבד שמתי לב שהיקף הרגל באזור השוק הימנית עומד על 31.5 ס"מ כשהיקף האזור הזה בשמאל הוא 32.5. הבדל של סנטימטר שלם! ההרגשה של השריר שם גם יותר דלילה.
    אני אציין שברקע לאבי יש רגל ימין רזה מאוד עם ניוון שרירי לא ברור הוא בן 60.
    מה עליי לעשות במקרה זה? למי להגיע? אני רוצה להגיע למישהו שמבין ויודע להגיע לאבחנה מהירה אם מדובר במשהו שהוא גנטי, וגם לתת לזה שם( ולא להסתמך על זה שלאבא יש תופעה שכזו שאינה מאובחנת), או האם מדובר בפגיעה שהיא קשורה לגב והיא עצבית.

תודה רבה, מחכה לתגובתך ודעתך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    רצוי שתגיעי כמובן לרופא נוירולוג. הסיבה לדלדול השריר יכולה להיות משנית לבעיה בעמוד הששדה או עקב בעיה עצבית או שרירית אחרת. חשוב כמובן לאתר מה הסיבה לבעיה. אני מניח שתצטרכי לעבור בירור מסויים.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

ריטה
    משתתף

תודה רבה על המענה. אשמח למענה לשאלה נוספת. האם יכול ךהיות מצב שבו שריר מדלדל בסנטימטר בפרק זמן קצר של חודש או שזה תהליך שאמור להיות הרבה יותר ארוך מזה?
    דבר אחד שלא ציינתי זה שיש לי גם כאבים מאוד חזקים בשרירים שציינתי. התחלתי ליטול קטפלם ואני מרגישה שכל התופעות שציינתי( חולשת שריר וכאבי שריר( כמעט נעלמו תחת השפעתו. האם זה יכול לעזור לשלול מחלה חשוכת מרפא כגון מחלת שרירים או בעיה עצבית אחרת? אני ממש בלחץ.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אם החולשה חלפה זה אומר שאין מדובר במחלה ניוונית, כי במחלה ניוונית החולשה בד"כ מתקדמת, ובוודאי לא משתפרת.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

ריטה
    משתתף

הכוונה שכשהתרופה משפיעה זה נעלפ וכשההשפעה פגה, זה חוזר.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

התגובה לתרופה זה כמובן סימן טוב.
    בכל אופן, כדאי שתבדקי גם על ידי נוירולוג.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

ריטה
    משתתף

שלום ד"ר,

בהמשך לשאלותיי הקודמות אליך, אני לאחר בדיקת נוירולוג שהיתה תקינה לטענתו.

כמו כן לאחר emg שהראה את הסיכום הבא :EMG might suggest mild chronic radiculopathy L5-S1 R>L, without acute denervation features. the test of the muscles and nerves were normal.

אודה למענה על מס' שאלותיי.
    1. האם רדיקולופתיה כרונית יכולה להתאים לכך שנפגעתי בתאונת דרכים לפני שנה או שהכוונה בכרוני שזה שנים על גבי שנים?

2. האם ממצא זה ב-EMG יכול איכשהו להסביר את זה שיש לי דלדול של שרירי רגל ימין (31.5 ס"מ לעומת 32.5 בשמאל לאחר מדידה באותה נקודה בשוקיים) בעיקר בשוק, שרירים תפוסים לאורך כל רגל ימין וישבן ימין, קפיצות שרירים מרובות ברגל ימין שמחריפות, והרגשה של עייפות של השרירים ברגל ימין בלבד?

3. האם בדיקת EMG בכל מכון היא זהה? כלומר, האם הבדיקה תלויה ברופא המבצע? הבדיקה שעשו לי היתה כדקה וחצי וזה לא היה ככה לפני כמה שנים שנשלחתי לבדיקה שכזו. האם כדאי ללכת למכון אחר שאתה ממליץ עליו כדי לקבל תוצאה מדויקת יותר? הסיבה שאני שואלת היא כי לפני 5 שנים עשיתי EMG עקב נימול באצבעות יד שמאל והיתה תוצאה של פגיעה צווארית. הבדיקה שעשיתי אתמול לא הראתה דבר שכזה כלל.

4. אני רוצה להמשיך ולחזור על זה שאני חוששת שמדובר בבעיה גנטית כיוון שלאבי יש ניוון של שרירי רגל ימין וגם דרופ פוט ויש לו ממצאים בEMG ו-MRI אבל לא הצליחו להבין עד הסוף מה הבעיה אצלו. האם החשש שלי מוצדק בהתאם לממצאים של ה-EMG שלי, או שמדובר בצירוף מקרים שלשנינו יש דלדול שרירים ברגל ימין?

5. האם יש קשר בין הממצאים של הEMG הללו לבין זה שיש לי כאבים בקרסול כבר שנים רבות ותחושה של "כל נעל בימין לא נוחה לי"?

6. האם יש בדיקות נוספות שעליי לבצע כדי להבין למה יש לי חולשת שרירים ברגל ימין יחד עם הכאבים והדלדול הנלווים?

קבעתי אליך תור אך הוא מאוד רחוק ואני מרגישה שמצבי בינתיים מחמיר. מעדיפה להגיע אליך כשכל הבדיקות הרלוונטיות כבר בידי.

תודה רבה

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.