מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דוד
    משתתף

שלום,
    אני בן 21, ברקע יש לי פסוריאזיס ודלקת מפרקים פסוריאטית.
    כבר חצי שנה בערך שאני מרגיש חולשה בשרירים שעם הזמן נהיית משמעותית יותר לדעתי.
    החולשה באה לידי ביטוי:
    קושי לערבב סלט עם כף- חולשה בכף יד ובכתף וזרוע
    הרגשה של חולשה בזמן הלעיסה בשני צידי הלחי, ובראש מאחורה/עורף- במיוחד מאכלים קשים כמו בגט ובצקים מסויימים, וירקות קשים.
    חולשה בכתף ובאמה כשאני מסתרק
    אחרי שאני עולה 2 קומות ברגל אני מרגיש שכאילו התאמצתי ממש- מה שלמעשה לא נכון, וחולשה ביריכיים
    קושי בלחייך הרבה זמן- אחרי 2 דקות של חיוך הלחיים מתעייפות מהחיוך
    החולשה היא בשתי הרגליים ובשתי הכתפיים וזרועות, כלומר סימטרית.
    משום שיש לי עוד תופעות נוירולוגיות כמו הבזקי אור על סף שינה, ושלל דבר נוספים שקורים לי בהירדמות, ולעיתים תחושה של זרמים ועקצוצים ברגליים ובידיים עברתי מספר בדיקות:
    EEG מספר פעמים שהייתה תקינה, ונאמר לי שככל הנראה אין לי אפילפסיה.
    EMG וNCT שיצאה תקינה.
    MRI מוח ללא גדוליניום שיצא תקין.
    יש לציין שבבדיקת הEMG החדירו לי את המחטים לאו דווקא במקומות שאני מרגיש חולשה בשרירים.
    מה עוד אני יכול לעשות /לברר? אני באמת מרגיש שמשהו לא תקין איתי.
    בנוסף, אינני אדם חרדתי כלל וכלל, כך שכמובן שאיני אקבל דעה ממי שיגיד לי שזה אולי מתח נפשי/חרדה.
    אני מודה על תשובתך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

חולשת שרירים

שלום
    חשוב לראות אם מדובר בחולשת שרירים אמיתית או בצחושה כללית של חולשה שיכולה לנבוע מסיבות רבות, כולל מתח נפשי. לפי מה שאתה מתאר, וגם לפי תוצאות הבדיקות, נראה יותר סביר שבמקרה שלך מדובר בתחושה כללית של חולשה, ולא ממש מחלת שרירים. בכל אופן, עליך להיבדק על ידי נוירולוג, שיתרשם אם קיימת חולשת שרירים, או שמדובר בתחושה כללית שאינה מעידה על בעיה נוירולוגית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.