מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יעקב
    משתתף

שלום רב.
    בחצי שנה האחרונה אני סובל מחולשה ברגל שמאל וקצת פחות זמן מזה, סובל מפסיקולציות.
    הייתי אצל נוירולוג שבדק ולא מצא בעיה, עשיתי בדיקת emg לפני כחודשיים וגם היא יצאה תקינה. בין לבין עשיתי בדיקת דם לcpk וקראטין כמה פעמים ויצא תקין ובנוסף לפני כחודש הייתי שוב אצל הנוירולוג שכבר ממש כעס עלי… ובכל זאת בדק ואמר שאין לי כלום.
    הבעיה היא שתחושת החולשה מתחזקת, אני אמנם לא רואה ירידה בכוח השריר, וגם בדיקות התנגדות שעשו לי בני משפחה (עקב המצב מסתפק בהם ולא יוצא לרופא…) גם הם מראות שיש כוח ברגל ואין הבדל בין שתי הרגליים. אך בכל זאת. התחושה של הרגל העייפה והחלשה רק מתגברת והפסיקולציות נשארות בנוסף מדי פעם כאבי שרירים נקודתיים (אולי התכווצות, לא בטוח) ומדי פעם אחרי אוכל תחושה של גוש מציק בגרון ללא הפרעות בליעה.
    מטבעי אני אדם לחוץ ולכן מפחד שהבדיקות היו נכונות ללפני חודש או חודשיים שאז לא הרגישו את החולשה בבדיקות, ואם אבדק עכשיו שוב אולי יראו שינוי.
    תוכל בבקשה לומר לי האם יש אפשרות כזו, שאז החולשה היתה בתחילת דרכה ולכן לא ראו, אבל עכשיו יראו?
    המון תודות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אין אפשרות כזו. אם בדיקת הנוירולוג הייתה תקינה וגם בדיקת ה- EMG הייתה תקינה אז נשללה מחלה כמו ALS, ובלתי סביר לחלוטין שתוך חודשיים תצוץ פתאום ALS. הרי אין לזה סוף, כל פעם תלך להיבדק ואחרי זה תחשוב שאולי חלף זמן מהבדיקה ותיבדק שוב, וכך תמצא את עצמך מעביר את כל חייך בחשש ובבדיקות במקום להינות מהחיים שממילא הם קצרים. לפי התיאור שלך אין סיבה לדאגה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.