מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאור
    משתתף

שלום דוקטור, אתחיל ואומר שאני בן 29 ללא מחלות רקע, מתאמן כ4 פעמים בשבוע תרגילי כוח , בשנים האחרונות ( בסביבות ה6 שנים) אני סובל מהתפרצויות חוזרות של חולשת שרירים בגפיים, זה מתבטא בכך שקשה לי לבצע פעולות מוטוריות עדינות עם היד כמו כתיבה, החזקה של כפית או מזלג, החזקה של פלאפון ( קשה לי לבצע סגירה של אגרוף עם היד), ולעתים החולשה מורגשת גם ברגליים, בשבוע האחרון הייתה לי התפרצות של חולשה בצורה שלא הייתה כמותה ביד ימין עם הפוגות קלות, יש לציין שהתחושה הלא תקינה מופיעה עם זרמים כמו חריקה של השריר, מופיעה בעיקר בבוקר לאחר שינה, החולשה מורגשת כאשר אני במצב ישיבה או שכיבה בעיקר, כאשר אני נמצא בפעילות ספורטיבית או שאני במצב פעיל עם הגוף לעתים אין זכר להרגשה, יש לציין שהחולשה לא מונעת מימני להרים משקלים כבדים אלא רק בפעולות מוטוריות עדינות, עקב האירוע האחרון ביד ימין ניגשתי לנוירולוגית אשר אבחנה אותי עם בדיקה, להלן תוצאות הבדיקה: " ע.ק. תקינים יתכן השטחה קלה של קו הנזולביאלי מימן, כוח גס תקין ב4 גפיים, החזרים ערים, לסרוגין רושם שיותר מימין. תגובה פלנטרית פלקסורית משמאל, אדישה מימין, תפקוד מוחי תקין, מבחן רומברג שלילי, הליכה תקינה, טנדם גאינט תקין. יש לציין שהייתי בלחץ כאשר נבדקתי דבר היכול להשפיע על תוצאות הבדיקה, הרופאה אמרה כי הבדיקה תקינה בגבול הנורמאלי.

היא שלחה אותי לבדיקת EMG ובדיקת MRI כדיי לשלול בעיה במערכת העצבים.

חשוב לי לציין כי איני סובל מסחרחורות, מעולם לא סבלתי מראייה מטושטושת, איני סובל מתחושה של נמלולים ועקצוצים, רק מה שתיראתי, לאור הממצאים היכן יכולה להיות הבעיה?? כמובן שאגש לבדיקות שהנורולוגית שלחה אותי, אני נמצא בלחץ עצום עקב ההרגשה של החולשת שרירים וזה משפיע ומפריע לי לתפקוד היום יומי כאשר איני יכול לכתוב ולעשות דברים עדינים עם היד, אני חייב חוות דעת לאור מה שפירטתי.

ליאור
    משתתף

דוקטור לפני שאקבל את תשובתך , רק אעדכן שעשיתי בדיקת emg אשר יצאה
    תקינה מלבד לחץ עצבי קטן במרפק יד ימין, ולאחר מכן עשיתי שוב בדיקה נוירולוגית אצל נוירולוג אשר יצאה תקינה לגמריי , עדיין יד ימין שלי חלשה וקשה לי לבצע פעולות עדינות , אשמח לתשובתך ….

ליאור
    משתתף

דוקטור לפני שאקבל את תשובתך , רק אעדכן שעשיתי בדיקת emg אשר יצאה
    תקינה מלבד לחץ עצבי קטן במרפק יד ימין, ולאחר מכן עשיתי שוב בדיקה נוירולוגית אצל נוירולוג אשר יצאה תקינה לגמריי' , היום בבוקר קמתי עם חולשה חמורה מאוד אשר כללה גם את קצות האצבעות ברגליים ויד ימין עד כדיי כל שממש התקשתי להחזיק דברים …אני מאוד מודאג מה יכולה להיות הבעיה אצלי??? מה בדיקת EMG אשר יצאה תקינה מלבד לחץ על עצב במרפק אשר כללה גם בדיקות MNC-SNC שוללות?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    הבדיקה הנוירולוגית שלך תקינה וכך גם בדיקת ה- EMG, כך שעל פניו הנוירולוגית לא מצאה סיבה נוירולוגית לתלונות שלך. ישנם מצבים נדירים בנוירולוגיה של שיתוקים חולפים, אבל בד"כ במקרים אלה השיתוקים קשים יותר ממה שאתה מתאר, והם מופיעים בד"כ לאחר מאמצים גופניים, חשיפה לקור או צום. זאת אפשרות נדירה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ליאור
    משתתף

שלום דוקטור תודה על תשובתך, ברצוני לציין כי התקפי החולשה בגפיים מתרחשות אצלי כבר שנים ארוכות עוד לפני שהתחלתי להתאמן ולא דווקא אחרי אימון או משהו , אני לא מרגיש שזאת תחושה של שיתוק של היד …זאת תחושה כאילו אין לי מספיק כוח להחזיק דברים ולבצע פעולות עדינות עם היד כמו החזקה של חפצים , במיוחד כתיבה אני אפילו לא יכול להחזיק עט או עיפרון ולרשום לסגור את היד ולעשות אגרוף , וא
    פקט הכוח יורד משמעותית ממש חולשה של היד אשר מורגשת לאורך כל היד אפילו מורגשת קצת בלטיסימוס השיא של החולשה מורגשת בבוקר לאחר שינה ובהמשך היום עדיין יש לי אבל לקראת הערב התחושה פוחתת, לפעמים אני גם מרגיש תחושה מוזרה באיזור האגן הפנימי … …התחושה נמשכת כל היום לסירוגין עד שזה עובר מעצמו וזה גם יכול להימשך שבועות…אני מרגיש את אותה תחושה גם בכפות הרגליים והקרסוליים זאת אומרת בגפיים הרחוקות….כאשר אני בתנועה זאת אומרת עמידה או הליכה התחושה כמעט נפסקת אבל לא ישר אלא עד שהדם מתחיל לזרום בגוף בצורה יותר משמעותית , כאשר אני בישיבה או שכיבה החולשה בגפיים חוזרת …אני מרגיש זרמים מוזרים בשרירים החלשים כמו חריקות כאלו וסוג של קפיצות לא יודע בדיוק להסביר זאת…הבדיקה EMG הייתה קצרה מאוד והיא כללה רק את האיזורים של הידיים האם אתה חושב שזה מספיק כדיי לראות שאין כלום? אני מאוד חושש לא סתם הייתי פונה לרופא….תודה על התייחסות

ליאור
    משתתף

דוקטור שלום רב, עברתי היום בדיקת דם וכל התוצאות היו תקינות ….בסופו של דבר לאחר 2 בדיקות נוירולוגיות אצל 2 נוירולוגים שונים אשר יצאו תקינות …ובדיקת דם וEmg תקינות האם אתה ממליץ לגשת לבדיקת MRI? החולשה עדיין מורגשת אבל בהרבה פחות מהתקף שהיה אשר יש לציין נמשך כבר שבועיים רצופים בעיקר ביד ימין בעיקר בישיבה או שאני בחוסר תנועה(קושי להחזיק חפצים ) ..אשר כוללים גם את הרגליים (קצות האצבעות והקרסוליים ) לסירוגין …..מי מה זה יכול להיות עפ התאור שמסרתי ? אודה לתשובתך .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יש הבדל בין תחושת חולשה לבין חולשת שרירים. שני נוירולוגים לא מצאו אצלך חולשת שרירים וגם ה- EMG היה תקין, כך שעל פניו נראה שלא מדובר בחולשת שרירים עקב בעייה נוירולוגית. לגבי MRI עליך להתייעץ עם הנוירולוגים שבדקו אותך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.