מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26026
  ליאור
  משתתף

  שלום רב דוקטור , אני בן 31 בריא ועוסק בפעילות גופנית, מזה שנים משהו כמו 10 שנים יש לי התקפות נוראיות מתפרצות של חולשת שרירים בגפיים בעיקר יד ימין ורגל ימנית, עד כדיי כך שקשה לי להחזיק עיפרון ולעשות פעולות עדינות כמו החזקה של פלאפון, סגירת היד לאגרוף, פתיחה של בקבוקים, וכדומה ובעיקר כתיבה( אני ממש צריך להישען כל כל הגוף כדיי לרשום ) החולשה מחריפה בזמן ישיבה ממושכת או לאחר שאני קם משינה, לאחרונה אני אפילו סובל מהחולשה באיזור האגן הפנימי, ההתקפות של החולשה רק מחריפות עם הזמן ואפילו שמתי לב שיש אזור מסוים ברגל שמאל שאני מגרד בו ואני לא מרגיש אותו כלכך, הייתי כמה פעמים אצל נירולוגים והבדיקות יצאו תקינות,שלחו אותו לבדיקת EMG שיצאה תקינה, שלחו אותו לMRI מוח שהחומר הלבן יצא תקין ,ושדרה ושם נמצא כי אני סובל
  c3-c4 בקע ימני קטן
  C4-C5 בקע ימני קטן
  C5-C6 בקע ימני קטן
  חזרתי עם התוצואות לניורולוגית ואמרה כי יתכן וזה מה שגורם לי לחולשה מאחר וMRI יצא תקין,אבל עדיין לא קבלתי תשובה חד משמעות ממה החולשה נובעת, האם הגיוני שבקעים קטנים גורמים לחולשה חריפה כלכך של הגפיים והצוואר.? מה ניתן לעשות? אודה מאוד לעזרה ולתשובתך.

  #26032
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  לא נראה סביר שבקעים קטנים כאלה גורמים לחולשת שרירים כמו שאתה מתאר. ישנם מצבים נדירים בנוירולוגיה שמתבטאים בהתקפים של שיתוקים, ונקראים שיתוקים התקפיים, (periodic paralysis) זה די נדיר ונובע מבעיה בתעלות היוניות בסיבי השריר. זה כמובן לא אומר שזו הבעיה שלך. אבל אם אכן מדובר בהתקפים של שיתוק שחולפים, יתכן שכדאי לבדוק כיוון זה.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.