מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אביתר
    משתתף

ד"ר דבי שלום,
    מזה כשנה סובל מתחושת חולשה ברגל וביד ימין. אין מדובר בחולשה הגורמת לי לשמוט דברים ואני מסוגל לבצע את כל הפעולות שעשיתי עד היום. עם זאת אני מרגיש ברגל ימין כאילו ביצעתי פעילות מאומצת עם הרגל למרות שלא עשיתי כל פעילות. לפעמים נלווית לתחושה ביד גם תחושת עקצוץ באגודל ובזרת.
    עברתי בירור אורתופדי מקיף לרבות בדיקות MRI שגילו ממצאים מינימליים ונקבע שאין לי בעיה אורתופדית.
    בבדיקת EMG נקבע "emg of some red colour muscles in the table showed late reinnervation channges. that mayindicate a mild-moderate rt c5-6,mild lt. c5-6, mild rt. l3-4 and mild l4-5 radiculopathy"
    ביקרתי אצל נוירולוגית שערכה לי בדיקה נוירולוגית מקיפה וקבעה שהבדיקה תקינה ולדעתה הבדיקה אינה מצביעה על ממצא קליני.
    הייתכן?
    לאור החולשה (שוב, תחושת עייפות של הרגל) ייתכן שישנם ממצאים בבדיקה ואני מפספס משהו?
    המון תודות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    ברגע שהבדיקה הנוירולוגית המקיפה הייתה תקינה, ברור שזה שולל ממחלה נוירולוגית משמעותית. יכול כמובן להיות מצב שיש בליטות דיסקים בעמוד השדרה שגורמות לך למיחושים כאלה או אחרים, אך לא ברמה של נזק עצבי קבוע שניתן לראות בבדיקה הנוריולוגית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

אביתר
    משתתף

רוב תודות.
    לאור הממצאים ב-EMG נבדקתי גם אצל פרופ' מנחם שדה שערך לי בדיקה נוירולוגית מקיפה ואמר שהבדיקה תקינה לחלוטין.
    אציין כי גם לגבי ה-MRI ציין פרופ' שדה כי הוא תקין (על אף בלטים במספר מקומות).
    מה יכולה להיות הסיבה אם כן לממצאים בבדיקת ה- EMG שלמיטב הבנתי הראו על בעיות נרחבות בשורשי עמוד השדרה?
    האם אני יכול להיות שקט מבחינת מחלות נוירולוגיות קשות?
    תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לא רואה סיבה לחשש, בפרט לנוכח בדיקתו התקינה של פרופ' שדה. אין הסבר לכל ממצא וממצא, אך לא הראה לפי התיאור שלך, שיש לך מחלה נוירולוגיתץ.
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.