מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יוליה
    משתתף

היי דר רון אני בת 25 וכבר חודשיים יש לי חולשת שרירים במיוחד סביב הברכיים ומת חת לברך מרגישה כמו חגורה העוטפת את הברך מידי פעם זרמים ברגליים במיוחד במצבי ישיבה שונים פחות בעמידה בשבוע האחרון יש לי החמרה של הסימנים וקשה לי מאוד ללכת אפילו 5 דקות יש לי גם קפיצות שרירים במיוחד סביב הברכיים או בשרירים שמתחת לברך לפעמים גם כואב לי הברכיים ולפעמים מרגישה שהרגל מאוד לחוצה הכוונה מכווצת לפעמים גם פירקי ידיים או כתפיים כואבים ולפעמים יש זרמים ברגל במיוחד בישיבה פחות בעמידה לפעמים הסימנים טיפה משתפרים ולפע מים יש החמרה עשיתי שני בדיקות ליהראשונה הראתה שיש חשד למיופטיה בידיים בשרירים פרוקסימליים היא היתה באפריל והשניה לאחר שהרופא ביקש לבדוק עוד פעם היא היתה ב יוני והיא יצאה תקינה לגמרי עשיתי בדיקת cpk אשר יצאה תקינה 42 ולאחר מכן עוד פעם אחרי 10 ימים והיא יצאה תקינה 45 בנוסף עשו לי בדיקה crp שלפני 10 ימים יצאה 1.66 ולאחר 10 ימים עלתה ל 11.92
    קשה לי מאוד ללכת לא יכולה ללכת 5 דקות קראתי לגבי als לגבי קפיצות שרירים וחולשה האם אני צריכה לחשוש מי זה? למרות שניורולוג בדקת אותי ? ואמר לי לי שאין לי את זה ומה יכולים הסימטומים להעיד ??? אני מרגישה מיואשת ואני יודעת מה יש לי ??

דר רון דבי
    מנהל בפורום

חולשת שרירים

שלום

השאלה העיקרית במקרה שלך היא האם מדובר בתחושת חולשה לא ספציפית, או סימפטומים כאלה ואחרים שאינם תוצאה של מחלה נוירולוגית, או האם מדובר במצב של חולשת שרירים כתוצאה מבעיה נוירולוגית או בעיה בשרירים. אני מניח שאם נוירולוג בדק אותך ולא מצא בעיה מבחינתו אז ככל הנראה לא מדובר במחלה נוירולוגית. זה לא נדיר שהבדיקות יוצאות תקינות על אף קיום סימפטומים.

בברכה

ד"ר רון דבי

יוליה
    משתתף

תודה רבה על המענה המהיר החולשה היא בעיקר ברגליים ולפעמים רק ברגל אחת ולפעמים פחות או יותר אני לא יודעת עם החולשה באה ממחלה ניורולוגית החולשה בעיקר בברכיים לפי הבדיקות ולפי כל התמונה האם אנllי צריכה לחשוש לals ועליה בcrp

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לא נשמע כמו ALS מה גם שרופא נוירולוג בדק אותך ולא מצא בעיה.
    בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.