מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #23095
  עומר
  משתתף

  שלום רב,
  אני בן 19 מתאמן קבוע 3 פעמים בשבוע בקבוצת כושר קרבי כבר למעלה משנה.
  בחודשיים האחרונים אני מרגיש כי חלה ירידה חדה ביכולת הגופנית שלי, אני עייף במשך כל היום , קורים מצבים שאני הולך לישון וקם אחרי כמה שעות ספורות ואז ער כמה שעות ודוב הולך לישון לזמן רב . מעבר לזה אני חש יובש בעיניים ולעיתים אני מרגיש כאילו עין שמאל שלי רועדת .

  מעבר לכך,
  אני חש חוסר כוח בשרירים, אם למשל בעבר יכולתי לבצע 20 מתח היום אני מצליח 15 בערך. אני מרגיש שיריפה חזקה בשרירים בעת מאמץ גופני בעיקר. אך זה ממשיך באופן קבוע,, מרגיש רעידות וזרמים בשרירי התאומים בעיקר ושרירי הירך.. תחושה נוספת היא תחושה של חולשה באצבעות ובידיים . יש פעמים שאני מחזיק את הטלפון ואז נרדמת לי הזרת. או שאין לי כוח פשוט להחזיק אותו למשך זמן רב. האצבעות לפעמים מאוד כואבות לאחר אימון למשל שאני משתמש בהם הן יכולות להינעל לזמן קצר או לרעוד ולכאוב. יש פעמים באימונים שאני חש סחרחורת קשה ובחילה שבגדול אני רגיל לתחושה הזו כי היא חלק מאימונים מהסוג הזה אבל בזמן האחרון זה קורה יותר פעמים מבעבר.. גם יש מקומות מסיימים בגב העליון שלי שאני מרגיש שמתחלקים ואם מישהו קצת לוחץ עליו או עם הרמת שק למשל אני מיד מרגיש את הגב העליון ומתקשה לסחוב.

  השיא היה בשבועיים האחרונים , היו מספר אימונים ששילבו ידיים שנכנסתי אחריהם לאוטו והתקשרתי מאוד לסובב את ההגה , או להחזיק את הידיים מעל הראש . השיא היה לפני כמה ימים שניסיתי לפתוח בקבוק משקה קל ולקח לי כמה שניות יותר מהזמן הסביר , בערך 8 וממש חשתי שאני צריך להפעיל כוח רב .

  אולם כאשר אני מגיע לאימון אני עושה כל מה שהאימון כולל ואף מבצע זאת גם אם זה קשה לי באופן מוגזם לתרגיל הספציפי .וגם אם האמה שלי נמוכה מבעבר מחובר הרצון גדם שחברי ישימו לב לתופעות האלה .

  עשיתי
  לא מזמן בדיקות דם של המטולוגיה והם יצאו תקינות ובדיקות דם של הכליות ואקו לב לא במאמץ שגם יצאו תקינים.

  נ.ב יש לי אירועים כל כמה זמן של כיווץ שרירים בלתי רצוני חד ברגליים, היה לי מחנה אימונים בחודש אוקטובר 2016 ובו התכווצו לי השרירים למשך שעתיים ולא יכולתי לזוז שני הרגליים היו כביטוי רגל עץ , הייתי בבית חולים וקבעו שיש לי תמס שריר קל עם cpk 1048 מאז בבדיקת הדם האחרונה ה CPK היה 204 . ביצעתי את ההוראות שנתנו לי אמנם אני סבור שיש קשר מסויים כי מאז בעצם התחילה הירידה בביצועים אבל הירידה החדה חלה לפני כחודשיים כמו שציינתי לעיל

  יש משהו שהתיאורים יכולים להצביע עליו ?
  מה כדאי לעשות מכאן?

  תודה על הנכונות לעזור

  #23097
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  התיאור לא נשמע מתאים למחלה נוירולוגית. העובדה שאתה יכולצלבצע את כל הפעילויות באימון מצביעה על כך שככלצ הנראה לא מדובר בחולשת שרירים. כדאי אולי שתפנה לרופא ספורט.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #23130
  מעיין
  משתתף

  עומר שלום, אני יכולה להגיד לה שהבת של בת 16 התחילה לפני 8 חודשים אימוני TRX ואם הזמן קיבלה חולשה ברגליים עד כדי כך שלא יכלה לעמוד על קצות האצבעות וקושי בהליכה מרובה(בהתחלה חשבו שזאת חולשה עקב עומס מהאימונים)ורק לאחר שהמצב החמיר מאוד..הפנו אותנו לנירולוגיה.. ואם הזמן התחיל לה חולשה בכפות הידיים וגם זרמים היינו אצל 3 פרופסורים וכולם קבעו שזאת נוירופתיה גנטית( אחרי בדיקת EMG )וכרגע אין מה לעשות ואין לזה פתרון. לא וויתרתי והגעתי לפרופסור נוסף שלא וויתר (פשוט מלאך) ולאחר בדיקות נוספות גילו שזה נוירופתיה דלקתית והיום היא מתחילה לקבל טיפול.אני לא יודעת אם זה אותו מקרה אבל תיהיה עירני ותבקש לעשות בדיקת EMG וגם דיקור מותני …שאולי זה סוג דלקת במערכת העצבים…אל תחכה עד שיחמיר…מקווה שעזרתי לך…

  #23131
  דורון
  משתתף

  [quote="מעיין" post=9178]עומר שלום, אני יכולה להגיד לה שהבת של בת 16 התחילה לפני 8 חודשים אימוני TRX ואם הזמן קיבלה חולשה ברגליים עד כדי כך שלא יכלה לעמוד על קצות האצבעות וקושי בהליכה מרובה(בהתחלה חשבו שזאת חולשה עקב עומס מהאימונים)ורק לאחר שהמצב החמיר מאוד..הפנו אותנו לנירולוגיה.. ואם הזמן התחיל לה חולשה בכפות הידיים וגם זרמים היינו אצל 3 פרופסורים וכולם קבעו שזאת נוירופתיה גנטית( אחרי בדיקת EMG )וכרגע אין מה לעשות ואין לזה פתרון. לא וויתרתי והגעתי לפרופסור נוסף שלא וויתר (פשוט מלאך) ולאחר בדיקות נוספות גילו שזה נוירופתיה דלקתית והיום היא מתחילה לקבל טיפול.אני לא יודעת אם זה אותו מקרה אבל תיהיה עירני ותבקש לעשות בדיקת EMG וגם דיקור מותני …שאולי זה סוג דלקת במערכת העצבים…אל תחכה עד שיחמיר…מקווה שעזרתי לך…[/quote]

  מעיין האם ניתן לקבל את שם הפרופסור?

  #23132
  מעיין
  משתתף

  תרשום לי את המייל שלך ואשלח לך שם…

  #23136
  מעיין
  משתתף

  הי מעיין ,
  אשמח לשם של הפרופסור גם..

  תודה רבה…

  #23140
  מעיין
  משתתף

  תשלחי לי את המייל שלך ואשלח לך..

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.