מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יעל
    משתתף

שלום רב,
    קראתי את המאמר על "נוירופתיה" – שמתאר תופעות של רגישות מוגזמת למגע, ותהיתי אם מוכרת בספרות תופעה הפוכה – היעדר רגישות ואפילו מעין "שיתוק" של פני העור בחלקים מסוימים.
    לאחרונה ישנם שני אזורים בגופי בהם אני לא מרגישה מגע שהוא על פני העור. כדי להמחיש אתן דוגמא – נניח שאני לוקחת עט או חפץ חד אחר ועוברת על פני העור לאורך ולרוחב, ישנם חלקים מסוימים שכאשר אגיע אליהם עם החפץ החד – אפסיק להרגיש אותו כי אין בהם תחושה של המגע (אך יש מעין תחושה מוזרה שהשרירים שמתחת לפני העור כן "מרגישים" שיש לחיצה מסוימת על האזור). הבחנתי בכך לאחרונה כשממש גירד לי במקום מסוים וכשגירדתי לא הרגשתי את הצפרניים במקום הזה, גם כשניסיתי לגרד חזק יותר.
    נדמה לי שזה דומה למצב שבו לא חשים בתחושה במגע בצלקת גדולה, או שכאשר אזור מסוים על פני העור עובר שפשופים תדירים על ידי בגד או דבר אחר, האזור הופך להיות מחוספס יותר ופחות רגיש למגע.
    האם הדבר מוכר? ממה זה יכול לקרות? האם יש סיכוי שזה יתפשט ואאבד תחושה בעוד אזורים על פני העור?
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יש בהחלט מצבים של ירידה בתחושה. ברגע שיש פגיעה עצבית כזו או אחרת, אז תתכן כמובן ירידה בתחושה. אין זה אומר שזה המצב אצלך. בכל אופן, כדאי שתבדקי על ידי נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.