מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    כרמית
    משתתף

שלום ד"ר דבי,
    לפני שלושה חודשים התחלתי לחוש בקפיצות שרירים בבטן, מעל הישבן בצד השמאלי וביד ימין ליד האגודל, התעלמתי אך תוך זמן קצר התחיל קושי ביד הימנית באותו המקום-למשל איני מצליחה יותר להחזיק את הטלפון ולסמס ביד אחת, בנוסף שמתי לב שהיד חלשה יותר מהשמאלית (הכל כבד יותר), במקביל הרגשתי חולשה מעל הישבן בצד שמאל קרוב לרגל, אך זה לא היה משמעותי בזמנו. בנוסף התחלתי לחוש יותר קפיצות שרירים את חלקן ראיתי ואת חלקן לא יכולתי לראות. עשיתי emg של הידיים ביולי (גם חשמל וגם מחטים) באופן פרטי שיצא תקין (במקום טוב לפי הנוירולוג שבדק את התוצאה) וכחודש לאחר מכן ב12.8 עשיתי שוב emg באופן פרטי של הידיים והרגליים שגם הוא יצא תקין. עם זאת, המצב רק החמיר, לאט לאט התחלתי לחוש קושי ברגלי השמאלית שמגיע מאותו אזור שתארתי- במעלה הרגל באזור הישבן בצד. תחילו התכווצויות כואבות בשתי הרגליים כאשר השמאלית חלשה הרבה יותר, השרירים בה מתאמצים וכשאני הולכת אני מרגישה שהיא מתעייפת מהר, מן תחושה שהרגל לא מגיבה בזריזות כמו הימנית, נוקשה יותר בתנועה והתחושה היא שאיני יציבה (לא נופלת ולא רואים בהליכה דבר) יש קושי בתרגילים שאני מנסה לעשות השריר רק ברגל זו באותו המקום מתאמץ, רועד וכואב. בנוסף התגברו מאוד קפיצות השרירים בכל הגוף, זה קורה כל יום וכל היום בדכ איני יכולה לראות אותם רק להרגיש מן בומים מהירים במקומות שונים בעיקר ברגליים ובידיים אך לא רק (מניחה שפיברילציות..).
    כשהכל התחיל הלכתי לנוירולוג שטען שאין לי כלום לאחר שבדק אותי וראה את תוצאות הemg. לפני כשבוע הלכתי באופן פרטי לנוירולוג בכיר שלא הסכים בכלל לשמוע את כל מה שתארתי..הוא שלל מחלות ניווניות לטענתו (לאחר שראה את הemg וביקש ממני לקפוץ ולבצע פעולות שונות שהצלחתי לעשות) אך הוא כן מצא שהרפלקסים שלי בצד ימין של הגוף מוגברים לעומת אלו של שמאל ולכן שלח לבדיקת mri ראש וצוואר.
    אני מאוד חוששת מניוון שרירים, אני יודעת שקפיצות כאלה אינן תקינות ולא יכולות להיות מוסברות ע"י חרדה גדולה בלבד..בטח לא כאשר מלוות בחולשה של הרגל. כולם מסתמכים על אותם emg שביצעתי אך אם הייתי עושה היום אין לי ספק שהקפיצות היו נראות בבדיקה (כאמור באמת התגברו מאז מאוד)
    בנוסף- כאשר הכל התחיל התחלתי לקחת חצי כדור לוריבאן (הרגעה) בכל יום על מנת שאוכל לתפקד, כאשר איני לוקחת הקפיצות מתגברות, האם ביום של בדיקת הmri אני יכולה לקחת?
    האם בדיקת הmri יכולה לשלול או לאשר als? או שכדאי שאבצע emg נוסף? האם כולם שללו als על סמך זה שלא ראו עדיין את הפיברלציות בבדיקות? האם העובדה שהרפלקסים מוגברים בצד ימין לעומת שמאל יכולה להעיד על משהו חמור שקשור לתהליך ניווני?
    יש לי תור גם אליך כמובן אך התור רחוק ואני כבר בחרדה נוראית..
    באמת מתנצלת על האורך, אשמח לתגובה בכדי שאוכל להבין קצת יותר מה קורה ומה לעשות,
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    לא נראה שיש סיבה לדאגה. הבדיקות היו תקינות, כולל ה- EMG, וגם הנוירולוג לא התרשם מבעיה נוירולוגיות או ממחלה ניוונית. כמו כן, בדיקת ה- EMG לא הדגימה ALS, בבדיקת ה- EMG האבחנה היא לא רק לפי הפסיקולציות, יש עוד פרמטרים שלא נמצאו אצלך.
    תרגישי טוב
    ד"ר רון דבי
    נויורלוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.