מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20095
  גולן
  משתתף

  שלום ד"ר,
  אני בן 22, סטודנט (מבלה את מרבית היום בישיבה מול מחשב).
  לפני 5 שנים עברתי ניתוח להסרת בלוטת התריס, מאז "מאוזן" במצב של פעילות יתר ומינון גבוה (בכוונה – נמצא במעקב), מאז בחרדות קבועות.. אדם שמתעטש לידי יכול להוציא אותי משלווה..
  לפני כחמישה חודשים החלה לי תחושה מוזרה ביד ימין, הרגשתי שהאגודל ביד ימין זז פחות טוב מהאגודל ביד שמאל, במיוחד לאורך זמן אם משחקים בהם – חיפוש באינטרנט בעיקר הכניס אותי לסטרס.
  לאחר שבוע, התחושה עברה לתחושה בכל יד ימין, שלוותה בתחושת הרדמות היד ועקצוצים אם לא הזזתי אותה 30-40 שניות.. באותו שלב פניתי לרופא משפחה שבדק אותי וציין שכוח גס תקין ושלח אותי לבדיקת EMG ואורטופד, בצעתי את הבדיקה בחודש ינואר – הייתה תקינה לחלוטין, גם חוות הדעת של האורטופד הייתה תקינה (לא ראה כל בעיה).

  תחושת ההרדמות אומנם עברה לאחר חודש (התחושה באגודל לא), אבל לפני שבועיים התחלתי להרגיש שבעת סגירת אגרוף בשתי הידיים ופתיחה מחדש, ביד ימין הפתיחה ממש מורגשת, לא יודע אם להגיד קשה יותר, אבל אני ממש מרגיש את השרירים נמתחים, מכף היד ולפעמים עד המרפק.
  בימים האחרונים זה אף "החמיר" והתחלתי להרגיש בכל יד ימין תחושה שונה, כמו חולשה של השרירים, שאני מרים את שתי הידיים, יד ימין מתחילה לכאוב הרבה יותר מהר.. החיפושים באינטרנט רק החמירו את החרדות..

  השיא היה אתמול, ובו ממש הרגשתי שתי קפיצות בשריר (בכתף ימין).
  אני כבר ימים בקושי ישן ובקושי לומד..

  למרות שבדיקת ה EMG הייתה תקינה (הוא עשה מין פולסים בשורש כף היד עם אלקטרודות על כף היד ואף הכניס שתי מחטים לשריר ביד העליונה יותר), החרדה לא עוזבת אותי, כי יתכן ובדקו במקום מאד ספציפי..

  יש לי תור לנוירולוג בשבוע הבא, אשמח לשמוע את חוות דעתך.
  המון תודה וחג שמח

  #20099
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יתכן אכן שהחרדה אצלך מעצימה את הסימפטומים. זה שהאורתופדים לא מצאו בעיה וגם בדיקת EMG הייתה תקינה זה מצויין. לא כל קפיצת שריר או הפרעה בתחושה משמעותם בעיה נוירולוגית, לעיתים זה יכול להיות ממצב של לחץ או פעילות יתר של העצבים. תמתין לבדיקת הנוירולוג ותשמע מה דעתו בעניין.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.