מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גרייס
    משתתף

שלום ד"ר,

אני בת 48, ובמהלך השנה האחרונה נתקלתי בתופעת של ראיהה מעוות/כפולה הדבר נמשך כמה שעות, אך תמיד מחוץ לבית וכשהייתי מגיעה לבית, לאוטו, לרכבת זה היה נעלם.

בדיקת אופטימטריט מומחה קבעה כי יש לי אקזופוריה בעין, נטייה לפזילה וגם אסטגימטיזם והוא צייד אותי במשקפיים פריזמטיות ואכן מאז מאי האחרון ועד היום (חודשיים וחצי) לא נתקלתי יותר בתופעה.

החלטתי לספר אותה לרופא המשפחה והוא הפנה אותי לנוירולוג שיבדוק חשד למיאסטניה גרביס.

בבידקה אצל הנוירולוג, כל הבדיקות היו תקינות, למעט זה שנאלצתי להדוף ולהתנגד לו ביד והוא התרשם "שאן לי כח" ושלח אותי לבדיקת דם למיאסטניה.

עדיין אין תוצאות, אבל אני מאד מודאגת ברמה של התקפי חרדה .

האם לדעתך הסיפמטומים מתאימים למחלה זו?

אם אני אכן חולה במחלה, האם זו מחלה קשה? האם אוכל להמשיך בשגרת חיי, אני מתאמנת במכון כושר 3 פעמים בשבוע, אוהבת לנסוע ולטייל ואוהבת את החיים.

אנא עזרתך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מיאסטניה גרביס
    שלום
    מיאסטניה היא מחלה שבה מערכת החיסון תוקפת את השריר, למעשה את איזור החיבור בין העצב לשריר. כעקרון יש טיפולים יעילים למחלה, ורוב החולים מנהלים אורח חיים תקין רוב הזמן. בנוגע לטשטוש הראיה החולף שהיה לך, ונמשך מספר שעות, זה עדיין לא אומר שיש לך מיאסטניה, לרוב הסיבות הן פזילה ישנה או חוסר תיאום בין העיניים. מיאסטניה צריך להוכיח, ואת עדיין לא שם.
    בברכה
    ד׳ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.