מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

שלום.
    אני בן 19, בריא מלבד סקוליוזיס אסימפטומטית (מבחינת כאב והגבלות) שלא טופלה עקב גילוי לאחר סיום הגדילה. (ולא לוקח תרופות באופן קבוע)
    לפני כחודש גיליתי באופן אקראי הרגשה מוזרה בבוהן של כף רגל שמאל.
    מדובר על החצי המדיאלי של הבוהן, בשליש התיכון בלבד. ישנה ירידה ברגישות לכאב (דקירה), והרגשה מוזרה (מעין עקצוץ) בזמן שפשוף.
    בנוסף, הרגשת העקצוץ מורגשת ללא מגע באיזור כאשר מופעל לחץ [ומשחק לצדדים] על מפרק ה- metatarslas-phalangeal (לא להתעצבן על השפה הגבוהה, אני רוצה להיות מדוייק).
    יש לציין, שהתופעה לא מפריעה כלל, אלא מעט מדאיגה. התופעה לא החמירההוקלה מאז הגילוי.
    מכיוון שאני בקורס פראמדיק ויש לי את האמצעים הטכניים, עקבתי אחרי רמת הסוכר שלי לאחרונה (למרות שאין לי סימפטומים של סכרת, אך אני יודע שהיא יכולה להיות גורם לתופעה) והיא תקינה.
    לגבי התזונה; לא בריאה במיוחד, ככל אדם בגילי, אך לא לוקה בחסר באופן משמעותי, לדעתי. (לא צמחוני וכו').
    האם יש חשיבות רבה לבדוק את העניין ? האם זה יכול לחכות אם הסימפטומים לא מפריעים ?
    תודה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

למעשה אתה מתאר איזור מאוד מצומצם של ירידה בתחושה בקצה הבוהן. סביר לכן שמדובר בבעיה מקומית, כגון לחץ מקומי על עצב. נוירופתיה היא מחלה מפושטת של העצבים ההיקפיים ולרוב מתאפיינת בהפרעות תחושה או הפרעות מוטוריות מפושטות יותר. על פי התיאור שלך לא נראה שזו הבעיה אצלך. בכל אופן, אתה יכול לפנות לבדיקה אצל נוירולוג על מנת להיות רגוע מהבחינה הזו.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.