מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

שלום שמי הוא ורדה ואני כבר 10 שנים במעקב בגין מחלת טרשת נפוצה . הכל התחיל שלפני 10 שנים התחיל לי טשטוש ראייה והפרעות בתחושה כמוזרמים נימולים ורעד.
    עשיתי MRI וראו שיש לי כמה נגעים בחומר הלבן ואמרו לי שכנראה זאת המחלה ושאשאר במעקב. עליי לציין שאיני לוקחת שום טיפול למחלה.
    לפני כחודש אחרי ששמונה שנים לא עשיתי MRI אמר לי הרופא נוירולוג שאולי כדאי שאעשה MRI כי נראה לו שאין לי כלום ואין לי התקפים והמכשיר היום יותר משוכלל אז כנראה שזה עבר וחבל שאני באה לבקורת.
    עשיתי את הMRI לפני כחודש והתשובה שיצאה היא שיש החמרה מהMRI שלפני שמונה שנים , שהנגעים התרבו ואפילו יש נגע אחד פעיל. בכל השנים האלה אני סובלת רק מהפרעות בתחושה וכמה פעמים טשטוש בראייה שחלף מעצמו ללא טיפול סטרואידי. כאשר חזרתי לרופא הוא אמר שהוא מתלבט מצד אחד קלינית המצב שלי טוב ורק אחרי 2 התקפים רצופים מתחילים טיפול אך מצד שני הMRI מראה על החמרה ועל נגע פעיל והוא השאיר את הכדור אצלי ואני עכשיו צריכה להחליט האם להתחיל טיפול. מה דעתך?
    האם טיפול בזריקות רק מונע התקפים או גם מאפשר שהנגעים לא יתרבו? האם יתכן שהמצב הקליני שלי הוא טוב כבר 10 שנים ופתאום תהיה הדרדרות ? אשמח תשובה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

טרשת נפוצה ,

ורדית שלום,

ההחלטה בנוגע לטיפול צריכה להתקבל על ידי הרופא נוירולוג שמטפל בך וכמובן בהתייעצות איתך, וזאת לאור ההתרשמות הקלינית שלו. לפי התיאור שלך, נראה שאת אכן סובלת מ- טרשת, בפרט לנוכח ריבוי הנגעים ב- MRI ונוכחות נגע פעיל. לכן, יש במידה רבה הגיון להתחיל טיפול על מנת לנסות ככל האפשר למנוע התקדמות של הטרשת. אך שוב כפי שציינתי ההחלטה צריכה להתקבל על ידי הנוירולוג שמטפל בך ובדק אותך, וראה את ה- MRI.

בברכה וכל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.