מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    קובי
    משתתף

שלום דוקטור אני סובל מטיקם ועל כך מספר שאלות בבקשה

א) הבנתי שניתן להכחיד תגובה של טיק מציק באמצעות cbt בטכניקת חשיפה ומניעת תגובה,
    האם גם כאשר מדובר בתסמונת טורט ניתן להכחיד טיק מסוים שמאוד מציק באזור הצוואר או רק כאשר אלא טיקים רגילים?
    ב) הטיקים שלי מגיעים בעיקר במצבי לחץ איך ניתן לדעת האם זה טורט או טיקים רגילים, שוב עיקר הטיקים באזור הצוואר ,יש לעיתים נדירות מקומות אחרים אך לא מפריעים.
    ג) במשך תקופה מאוד ארוכה סבלתי מהתכווצויות בגוף ,בבטן בגרון, מה שהתברר מאוחר יותר שזה חרדה, הפסיכולוגית קראה לזה "הפחד מהפחד" ,באמצעות טיפול cbt יצאתי מזה כמעט לגמרי ,בקושי מפריע לי, לשמחתי הסימפטומים של החרדה כמעט חלפו אך לצערי הגיעו הטיקים בתדירות יותר גבוהה ממה שהיו,
    האם עצם כך שהטיקים בקושי היו בזמן "הפחד מהפחד" האם זה אינדיקציה שהטיקים הללו הם לא סוג של טורט?
    ד)עד כמה זה יעיל לעשות את הזריקה בוטוקוס, שוב הטיקים שלי בעיקר באזור הצוואר.?
    תודה רבה מראש

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    CBT יכול בהחלט לעזור לטיקים מכל סוג. כל סוגי הטיקים מחמירים בלחץ. טורט זו תסמונת רחבה יותר של טיקים מורכבים, הכוללים גם השמעת קולות מורכבים, אפילו קללות, וגם מלווים לעיתים קרובות בבעיות נפשיות כגון: OCD, שזו הפרעה אובססיבית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.