מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16838
  י.ב
  משתתף

  שלום רב.
  גבר בן 43. מזה כשבועיים ראייה כפולה בשדה הראיה השמאלי. בבדיקת עיניים אובחנה בעייה בתנועתיות עיין שמאל. חשד לבעיה בקשר עצב-שריר (עצב מספר 4 כנראה על סמך כפל ראיה ורטיקלי).
  ברקע – הוצאת תימומה שפירה לפני כ-8 שנים שהתגלתה בצילום חזה תקופתי ללא כל סימפטומים.
  בנוסף, לכך, מרגיש בחודשים האחרונים התכווצויות בשרירי החזה ובשרירי הכתפיים. אציין כי ההתכווצויות החלו מאז שהתחלתי לעסוק בכושר גופני – שוחה בין פעם לשלוש פעמים בשבוע כ-40 דקות, לא באופן מאומץ מדי.
  מבחינת בדיקות – הופנתי לבדיקת נוגדנים לאציטיל כולין לשם בדיקת M.G, ובמקביל לCT ראש.
  עד לרגע זה, לא שיתפתי את הרופא בנושא התכווציות השרירים כיוון ששייכתי זאת לפעילות גופנית. כעת, אני חושש שאולי זה לא ההסבר ושהדברים אולי קשורים (מקווה שלא).
  אודה לדעתך ולהמלצתך.

  #16840
  י.ב
  משתתף

  בנתיים, הגיעה תשובת CT מח+ארובות עיניים – תודה לאל, הכל נמצא תקין.

  #16843
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כפל ראיה

  שלום,
  לא בהכרח התכווצויות השרירים קשורות לראיה הכפולה. בד"כ רוב הסיבות של ראיה כפולה הן חולשה של השרירים המניעים את גלגל העין, וזה יכול להיות מסיבות שונות, החל מבעיה בעצב, בשריר או בחיבור בין העצב לשריר. רוב הסיבות האלה אינן גורמות להתכווצויות שרירים. בכל אופן הבירור בנוגע לכפל הראיה אמור להתבצע, כפי שאתה אכן עובר אותו, ללא קשר לראיה הכפולה. בכל אופן כדאי שתיידע את הרופא שלך על העניין.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #18160
  י.ב
  משתתף

  שלום רב.
  מסתבר ששבועות ספורים לפני התפרצות המחלה (MG) נטלתי חיסון כנגד שפעת החזירים וקיים חשש שהחיסון גרם לפריצת המחלה.
  בעבר נותחתי להסרת תימומה שפירה (לפני 10 שנים) ועד לפריצת המחלה לא סבלתי מסימפטומים של מיסטניה.
  שאלתי היא האם ניתן לטעון שהיעדר בירור רפואי בעת מתן החיסון והתעלמות מכך שסבלתי בעבר מתימומה היא בחזקת רשלנות רפואית או שזה יכול להיחשב סביר מבחינת שיקול דעת רפואי לתת חיסון כזה גם למי שסבל מתימומה בעבר.
  נקודה זו הינה קריטית כעת בתביעת נזיקין. בבירור שעשיתי, קיומה של תימומה בעבר אינה בין הקונטרהאינדיקציות המפורשות, אולם עדיין ייתכן שיש כאן מקום לשיקול דעת רפואי. במקרה שלי לא נשקל כל שיקול שכזה.
  תודה

  #18165
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  ראיה כפולה

  שלום,

  הנושא של ראיה כפולה ותימומה מחשיד כמובן ל- מיאסטניה גרביס. מיאסטניה גרביס אינה מאופיינת בהתכווצויות שרירים אלא דווקא בחולשת שרירים. הייתי מציע שתמתין לתוצאות הבירור, ואז תהיה חכם יותר בנוגע לאבחנה. התכווצויות שרירים יכולות לנבוע מסיבות רבות, וכפי שציינת גם כתוצאה מפעילות שרירים מאומצת.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.