מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שגית
    משתתף

שלום רב
    לפני כשמונה חודשים ביתי בת ה21 הרגישה חולשה בידשמאל. זה בא לידי ביטוי שהיה קשה לה לתפוס מזלג. תחושה זאת עברה אך עדיין היא מרגישה שידשמאל חלשה יחסית ליד ימין באופן תמידי ומידי פעם היא מרגישה שהיד מציקה לה במובן שהיא נהיית חלשה יותר ולטענתה . זה נמשך בדכ מספר שעות ואחכ שוב למצב התמידי שקיים הבדל בין יד שמאל לימין. המצב התמידי בא לידי ביטוי בעיקר במוטוריקה העדינה. בבדיקת נוירולוג אין הבגלים בכוח .
    פנינו לנוירולוג המתמחה בטרשת נפוצה. לפני חצי שנה ביצעה mri. מוח וצוואר ובדיקות דם.
    במוח התגלה כתם בחומר לבן בצד ימין , הצוואר יצא תקין וכן בדיקות הדם. עשינו גם, ידיים emg sep. יצא תקין. הרופא אמר שעל פי הממצאים לא ניתן לקבוע טרשת נפוצה ואמר שצריך לחזור על הmri לאחר שמונה חודשיים. אנחנו כרגע חצי שנה אחרי. הרופא שוב הוציא הפנייה אך הקופה מסרבת לחזור על הבדיקות.כמובן שאני לא אוותר ואלחם בעניין.
    שאלותיי:
    1. אני מרגישה שאנחנו מאבדים זמן יקר ויכול להיות שההתמקדות סביב טרשת נפוצה אולי מונע מאיתנו חיפוש אחר מקור אחר. אילו כיוונים נוספים צריך לבדוק? . איזה בדיקות ספציפיות כדאי לעשות?
    החשש שלי הוא ממחלות ניוון שרירים שאליהם אני מגיעה שאני מקלידה חולשה ביד באינטרנט.
    אילו בדיקות שוללות מחלות אלה?אציין שאין לנו את זה במשפחה.
    אשמח להמלצות לבדיקות וכיוונים נוספים.
    2. פנינו לאורטופד כתף שטען שאם אין כאבים זה לא קשור אליו.האם יש טעם לפנות גם לתחום זה?
    3. ישמצב שאולי משהו לוחץ על שריר או עצב ולכן זה נגרם? לא התבצעה בדיקה ליד כלל.
    אשמח לתשובות, אני אובדת עצות

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מחלות נוירולוגיות כמו ניוון שרירים הן מחלות מתקדמות, ואינן מאופיינות בהתקפים. בנוגע למחלות נוירולוגיות אחרות, אם בכלל, שבתך צריכה לעבור בירור נוירולוגי. חשוב באמת לראות אם הממצאים הרדיוטלוגים מתאימים למחלה מסויימת, ואם הם בכלל רלוונטים להסתמנות הקלינית. כמו כן, מה הממצאים בבדיקה הנוירולוגית, והאם יש עדות בבדיקה לליקוי עצבי. לכן, יש מקום להערכה נוירולוגית. אני מבין שבתך כבר עוברת בירור שכזה, ולכן כדאי שתתייעצו עם הנוירולוג שמכיר אותה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.