מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ira
    משתתף

שלום רב.
    אני בת 42 לפי שלושה שבועות התחלתי להרגיש שיד שלי לכל האורך נרדמת ואני מרגישה מין זרמים כאלו.זה קורה לי כשאני מנסה לכתוב או בזמן האוכל או בנהיגה.לפעמים כשאני פשוט עומדת.אני צריכה להזיז אותה ולשנות תנוחה כדי שזה יעבור.גם אז לוקח זמן עד שזה עובר לגמרה. במגביל אני מרגישה מין עקצוצים בכפות הרגליים.כאלו כל היום אני מסתובבת בגרב לחוצה מדי.רופא משפחה שלי אומר שזה בגלל ויטמין b12 שלי יחסית נמוך(195).נתן לי זריקות פעם בשבוע של ויטמין.
    אתמול קיבלתי זריקה ראשונה. היום נדמה לי שהרגשתי קצת יותר טוב מצד אחד מצד שני השרירים ברגליים תפוסים.לא בטוחה אם זה קשור.
    יש לי בדיקה emg רק בעוד חודש וחצי
    אני פשוט מאוד מודאגת.
    אם זה באמת בגלל ויטמין b12 תוך כמה זמן מורגש שיפר?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אם זה בגלל 12B נמוך, אז לוקח זמן מהטיפול עד השיפור הקליני, זה לא מיידי. בכל אופן, אם הטיפול ב- B12 יעזור, אז זה מכוון לכך שכנראה זו הסיבה. בכל אופן,חשוב מאוד שתעשי את בדיקת ה- EMG, כי אז אפשר לראות אם יש לחץ על עצב ביד, בד"כ בשורש כף היד, מה שנקרא תסמונת התעלה הקרפלית, או בעיה עצבית אחרת.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ira
    משתתף

תודה רבה דוקטור

ira
    משתתף

בוקר טוב
    עברו שלושה שבועות מאז שאני מקבלת זריקות של ויטמין b 12.האמת שמצב של היד די השתפר אבל לא עבר לגמרה.פשוט נהיה פחות עוצמתי.מצד שני כמו שציינתי בפוסט קודם שלי פתאום התחלתי להרגיש ששרירים ברגליים תפוסים.אבל לא כואבים. תפוס מתוח כזה.כאילו קיצרו לי אותם בכמה מלימטרים.מהתחלה חשבתי זה במקרה.סתם צירוף .אבל זה לא עוזב אותי.חוץ מהרגלים גם בכמה מקומות בגוף. נגיד ביד שמאול שלא היתה נרדמה יש קטע של שריר תפוס אבל לא כל השריר.מקווה שהסברתי את עצמי די טוב.היום בבוקר נתפס לי שריר בצוואר.
    מה זה יכול להיות?
    אם יש דבר כזה שתסמין אחד באיזשהו מחלה נורולוגית מחליף את השני?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    זה לא אופייני למחלה נוירולוגית. מה גם שהמצב ביד השתפר.
    בכל אופן, אם התופעות ממשיכות להטריד אותך, כדאי אולי שתבדקי על ידי נוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

ira
    משתתף

נשאר לי שבועיים עד הבדיקה ובנתיים גוף שלי משתגע.
    חוץ משרירים תפוסים כל הזמן, דקירות וזרמים נהיה לי יותר קשה ללכת.כאילו הוסיפו לי כמה קילו טובים בכל רגל במיוחד ברגל שמואל.גם יום שלישי קטע ביד ימינית ובמותניים כואב, שורף כאילו קיבלתי כוויה ואין לי שום כוויה.גם בכלל כל הגוף כואב לי כאילו יש לי שפעת ואני ממש לא מקוררת.כדורים בקושי עוזרים.קשה מאוד ככה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אפשר כמובן להבין את הקושי שלך. אני מבין שרופא המשפחה לא התרשם מבעיה משמעותית. תנסי להקדים את הבדיקה לנוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.