מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #23436
  אריאלה
  משתתף

  ד"ר שלום
  שאלה- לאחר שהיינו אצל מספר לא מבוטל של רופאי עיינים ,ניורולוגים וניורופתלמולוגים- הבן שלי (כיום ב-3.9) עם חדש לשיתוק בעצב שלישי (התגלה בגיל חודשיים וחצי שלו…)מטופל מאז ברטייה כל יום ארבע שעות, וללא קשר בעל מספרים וצילינדרים גבוהים בשתי העיניים. עבר פעמיים אם אר אי שיצא תקין ובדיקת EMG שבה התגלתה חולשה בעין שמאל ובין הצוואר לכתף בצד שמאל. לאחרונה היינו בארה"ב אצל ד"ר מייקל רפקה בבולטימור ג'ון הופקינס ולטענתו זה נראה כשיתוק בעצב שלישי עם חדש למיאסטינה- קראתי השבוע חלק ממאמר שגורס כי ישנה מחלת המיאסטינה שמדמה שיתוק בעצב שלישי- האם מוכר לך? האם שמעת על מצב כזה?

  #23452
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  מיאסטניה יכולה לדמות שיתוק בעצבים שמניעים את גלגל העין. זו תופעה מוכרת במיאסטניה, אם כי שיתוק שמבודד לעצב אחד לאורך זמן, זה לא דבר שכיח, אך יתכן. במקרים כאלה כדאי כמובן לשלול מיאסטניה. תתייעצי עם הנוירולוג ילדים שמטפל בבנך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #23456
  אריאלה
  משתתף

  ערכנו ניסוי במסטינון כשבוע, וניסוי נוסף בוונטולין שבועיים ולא היתה תגובה, בבדיקת SF EMG כן נראתה חולשה בעין שמאל ובין הכתף לצוואר שמאל, האם יש עוד בדיקות /ניסויים שניתן לבצע על מנת לשלול/לאשש מיאסטינה?

  #23466
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  נראה שבצעתם את עיקר הבדיקות.
  לעיתים, תלוי כמובן בהמלצת הנוירולוגים שמטפלים בילד, החולי מיאסטניה אוטואימונית קיימת הגדלה של בלוטת התימוס בבית החזה, ואז אפשר לבצע צילום או CT של החזה. תתייעצו עם הרופאים המטפלים. כמובן שיש גם את בדיקת הנוגדנים במיאסטניה שזו בדיקת דם. אני מניח שהנוירולוגים המטפלים הסבירו לכם.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.