מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יעל
    משתתף

שלום. בת 29,מהנדסת. לפני כשנתיים החלו להופיע אצלי לסירוגין שגיאות כתיב בכתיבה- לראושנה בחיי. בשנתיים האחרונה, אני חשה ירידה קוגנטיבית מובהקת- הזיכרון נחלש ברמה מביכה- בעיקר זיכרון טווח קצר(מיידי), הדיבור שלי נעשה מעט מבולבל. אני מעבירה חלק גדול מהיום שלי בעבודה ובכלל בלנסות לשחזר על מה חשבתי לפני רגע בדיוק,או לפני כן.
    מצאתי פענוח סיטי מח שנעשה לי לפני כשנה וחצי (בהקשר אחר) ובו היה רשום: מוקד היפודהסי בגרעיני הבסיס מימין. הופנתי לבדיקת MRI שבוצעה לאחרונה ותוצאות הפענוח:
    "בסדרות TSET2,Flair,set1,diffusion,ffet2.
    קיים אות תקין של החומר הלבן והאפור. חדרים וסולצי תקינים.אין אפקט מסה.

בהנחה שאין ממצא קליני מתוצאות MRI, אבקש לדעת מה אפשר לעשות בנושא היירדה המחרידה בזיכרון. אני מודעת היטב ליכולותיי החשיבתיות ומרגישה פשוט ערפל בתוך המוח במקום החדות החשיבתית שאפיינה אותי עד לפני שנה.פשוט חוסר אונים.
    תודה על תשובתך,
    עדי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    ירידה קוגניטיבית אינה דבר שכיח בגילך. בד"כ אין מדובר בירידה קוגניטיבית אמיתית אלא יותר בתחושה של ירידה קוגניטיבית שיכולה להיות משנית למצבי לחץ וכו'. לגופו של עניין, הייתי מציע שתעברי איבחון קוגניטיבי, אשר מטרתו לאבחן אם אכן מדובר בבעיה קוגניטיבית ומה טיבה. לפי תוצאות האבחון הנוירולוג שמטפל בך יחליט בנוגע להמשך הבירור.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.