מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יהלי
    משתתף

שלום,
    אני בת 22, ללא מחלות רקע. מזה כשנה אני מרגישה כאבי ראש לוחצים עם תסמינים של עייפות וחולשה קיצוניים, דקירות בגוף, קושי להירדם, שינה לא מרעננת, חוסר תיאבון, ירדתי 4 ק"מ בשבועיים בלי להתכוון. בהמשך נוספו בעיקר בגפיים תחתונות גם תסמינים של נימול, עקצוצים, לחץ בגפיים ותחושת שריפה (חשוב לציין שלפני שלוש שנים נפצעתי ברגליים- שברי מאמץ, שין ספילנט ומאז יש לי כאבים קבועים ברגליים, אבל לדברי הרופאים השברים עברו).
    עברתי ct ראש שיצא תקין, בדיקות דם תקינות (למעט שקיעת דם 42, IGG גבוה, ana טיטר גבוה- הרופאים אמרו כי כנראה אין לתוצאות אלה משמעות קלינית), בדיקה המטולוגית תקינה (למעט היפרגלובולינמיה), בדיקת רופא נוירולוג תקינה, ראומטולוג חושד בפיברומיאלגיה, אבל המליץ קודם לשלול מצבים אחרים ובעיקר נוירולוגים.
    כאבי הראש מופיעים עם הקימה בבוקר ואף הכאבים בראש קשים יותר בבוקר, כך גם החולשה והעייפות. בשעות הערב אני מרגישה הרבה יותר טוב- אין הרבה כאבי ראש, החולשה והעייפות משתפרים וכך גם הדקירות.
    נשלחתי ע"י נוירולוג לבדיקת EMG לשלילת פולינוירופתיה פריפרית ב-4 גפיים. אלה תוצאות הבדיקה: "מבחן הולכה עצבית בגפיים תקין. לא נצפתה עדות חשמלית לפולינוירופתיה".
    1. איזה עוד כיוונים נוירולוגיים לדעתך כדאי לבדוק בהתחשב בתסמינים שלי?
    2. כאמור, בדיקת ה-EMG ב-4 גפיים יצאה תקינה. האם זה שולל אצלי את המצבים הרפואיים הבאים?: נוירופתיה, גיליאן ברה, תסמונת התעלה הקרפלית והטרסלית, ALS. ואם יש עוד מצבים שזה שולל אשמח לשמוע.
    3. כמו שאמרתי, בשעות הערב אני מרגישה הרבה יותר טוב מבחינת רוב התסמינים מאשר בבוקר ובצהרים. האם יש בעיה/מחלה רפואית שמזכירה את זה? (שבשעות הבוקר והצהרים יש תסמינים כמו שלי, אבל בערב ובלילה זה משתפר באופן דרסטי?)
    תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    התסמינים שלך מגוונים ואינם ספציפים לבעיה נוירולוגית כזו או אחרת, מה גם שהבדיקה הנוירולוגית אצלך הייתה תקינה. עייפות כרונית, כאבים מפושטים, הפרעות תחושה יכולים להיות סימנים של פיברומיאלגיה, ואז לרוב הבדיקות תקינות.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.