מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20053
  לילה
  משתתף

  שלום

  בת 33 בריאה בדכ.

  לפני כחודש וחצי החל לי כאב קל מאוד שהורגש רק בנגיעה בנקודה מסוימת בגשר האף מצד שמאל (בנקודת מפגש בין העצם לסחוס).
  לפני שלושה שבועות הכאבים שהרגשתי התחזקו והורגשו לא רק בנגיעה. מאז יש לי כאבים שונים בצד שמאל של הפנים : בגשר האף בצד שמאל – איפה שהכל התחיל, כואב כשאני לוחצת קלות באותה נקודה מסוימת של המפגש בין עצם האף לסחוס, ולפעמים לכל אורך גשר האף מצד שמאל גם בלי שאני לוחצת. כמו כן יש תחושה של עין מעט יבשה, וכן כאבים במיקום משתנה בלסת ושיניים עליונות ותחתונות בצד שמאל וכן במפרק הלסת.
  אין לי כלל נזלת או גודש – להיפך, בצד הכואב יש תחושה אפילו של מעבר אויר מהיר וחופשי יותר ואפילו תחושה של יובש או צריבה מדי פעם.
  הכאב הוא בעל עוצמה ואופי משתנים. לרוב במגע כואב כמו שטף דם, אך ללא מגע לעיתים יש תחושת צריבה במעלה הנחיר. בשיניים לפעמים תחושה של לחץ ולפעמים כאב ממוקד..סביב העין לפעמים כואב במגע ולפעמים לא.. גם בנקודה הכואבת על גשר האף לפעמים גם במגע זה כמעט ולא מורגש ולפעמים כואב בצורה ברורה. גם תחושת היובש בעין באה והולכת..
  בדכ לאורך כל היום משהו מבין הדברים שכתבתי מציק לי. כשאני ישנה לא כואב לי כלל ואני ישנה טוב, אך מיד כשאני מתעוררת גם אם זה באמצע הלילה אני מרגישה בדכ משהו מבין הדברים שציינתי.

  בבדיקת רופא אאג לא ראה סימני דלקת, אך נתן לי לקחת אנטיביוטיקה ואם לא יעזור לעשות CT. בינתיים אני ביום החמישי של האנטיביוטיקה והכאבים עדיין קיימים.

  האם התופעות שתיארתי יכולות להתאים לכאב ממקור עצבי?
  האם תופעות של כאב ממקור עצבי יכולות להיות על רקע של מתח נפשי?

  תודה רבה

  #20054
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  כעקרון יכולים להיות כאבים ממקור עצבי שמערבים את הפנים, אך לפי התיאור שלך, זה לא נשמע טיפוסי לכאב עצבי. לדעתי, צריך קודם כל לסיים את בירור אף-אוזן-גרון, כולל CT כי זה הכיוון הראשוני. לחץ נפשי יכול לגרום הכל, כולל כאבים הפרעות בתחושה, כמעט בכל מקום בגוף, אך כמובן יש לשלול קודם סיבות רפואיות. אם הרופא אף-אוזן-גרון ירים ידיים ולא ימצא דבר מבחינתו והכאב ימשיך, אז כדאי יהיה שגם נוירולוג יבדוק אותך, לראות שלא מדובר בכאבים נוירולוגיים לא טיפוסיים.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.