מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 23 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאור
    משתתף

שלום,שמי ליאור ואני בת 20 לאחרונה אובחנתי כחולת ניורופתיה סנסורימוטורית.
    אני בהליך בדיקות גנטיות.
    בנתיים סובלת מכאבים חזקים ביידים במיוחד בזמן כתיבה. בנוסף לכך היתפסות של השרירים

מה אוכל לעשות על מנת לשפר את המצב ואת הכאב?

האם ישנה איזשהי תרופה?
    האם עירויים יכולו להקל על הכאב בזמן התקף חזק?
    והאם תרופת דאלצין סי יכולה לעזור?

תודה מראש ליאור

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,
    יתכן שהכאבים והיתפסות השרירים הם על רקע נוירוםתיה . יש תרופות שיכולות לעזור לסימפטומים. בנוגע לתרופות ספציפיות רצוי שתתייעצי עם הרופא שלך. להתכווצויות השרירים יכולים לעזור כדורי מגנזיום (אין צורך במרשם, נחשב כתוסף מזון).

בברכה

ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

ד"ד דבי שלום רב
    אני הייתי אצלך באבחנה לא מזמן אך אנו מחכים לתשובות הגנטיות. עד שזה יגיע ברצוני לדעת מה עלי לעשות כדי להפסיק את הכאב שאלתי היא האם תרופה דאלאצין סי יכולה להועיל? ואם לא אז מה כן

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

את זוכרת איזה בדיקות גנטיות? דלאצין היא לא תרופה שאנו משתמשים באופן רוטיני לכאבים נוירופתיים, אך את יכולה לנסות ולראות. לגבי טיפול ספציפי, את צריכה לדון על כך עם הרופא שמטפל בבעיה.

בברכה

ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

ד"ר דבי שלום

עשיתי בדיקה של HNPP
    תוצאות טרם הגיעו.

מה בודקת בדיקה זאת?

עוד דבר, אני מרגישב בכפות הידיים הרגשה של שריפה וכאב האם יש דרך לטפל בזה

ליאור
    משתתף

רציתי גם לשאול האם ניתן לטפל בכאב בעירוי תוך ורידי? ואם כן כיצד ואיך ולמי אני צריכה לפנות

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום,

HNPP זה סוג מסויים של נוירופתיה גנטית, שבה העצבים רגישים ללחץ. בנוגע לטיפול תוך ורידי עושים זאת במרפאת כאב, אך בד"כ מתחילים בטיפול תרופתי, ואם זה לא מצליח אז מנסים טיפול תוך ורידי.

בברכה

ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

ד"ר דבי שלום,

למרפאת כאב ניתן ללכת גם אם לא אובחנה סופית סוגה של הניורופתיה ואם היא נרכשת או מולדת?

ואם מרפאת הכאב לא עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך כתוצאה מכך?

תודה ושיהיה חג שמח

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה HNPP

שלום בדיקת HNPP היא בדיקה לסוג מסויים של נוירופתיה שבה העצבים רגישים ללחץ.
    ישנן תרופות יחסית יעילות לטיפול בכאבים נוירופתיים. בנוגע לזריקות דרך הוריד, זה לא טיפול ראשוני לכאב נוירופתי, בד"כ משתמשים בטיפול זה כשהתרופות לא עוזרות. טיפול זה ניתן במסגרת מרפאת כאב.

בברכה וחג שמח

ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

ד"ר דבי שלום,

נתנו לי תרופה בשם לטרול להקלת הכאב בנתיים עד שיגיעו התוצאות.

שאלתי היא האם תרופה זאת לא מסוכנת?

קראתי עליה המון וברוב המקרים היא גורמת לעייפות כבדה במשך היום וכן פוגע בעירנות ובתפקוד היומי האם יש עוד סוגי תרופות להקלת הכאב?

ליאור
    משתתף

ד"ר דבי שלום,

תיקון לגבי שם התרופה

שמה הוא אלטרול

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

יש טיפול בכאב על ידי עירוי תוך ורידי , אך עושים זאת במרפאות כאב וגם במקרים של כאבים קשים שלא הגיבו לתרופות.

בברכה

ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

ד"ר דבי שלום,

הגיעו התוצאות של הבדיקה הגנטית שעשיתי של ה-HNPP והתוצאה יצאה שלילית זאת אומרת שזה לא זה.
    עכשיו מה עוד ניתן לעשות כדי לאבחן בדיוק מה יש לי. ישנן בדיקות נוספות כדי לברר מהו סוג המחלה? יכול להיות שזה לא נירופתיה בגלל התשובות או שאין קשר בין הדברים.
    תודה ויום טוב

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

HNPP זה סוג מסויים של נוירופתיה גנטית. בנוגע לטיפול לסימפטומים שלך, יש תרופות שיכולות כמובן להקל, תצטרכי לפנות לרופא נוירולוג . גם רופא משפחה יכול לתת חלק מהתרופות. לא מכיר דלצין C כתרופה לסימפטומים כאלה.

בברכה

ד"ר רון דבי

ליאור
    משתתף

תודה רבה ד"ר דבי

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 23 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.