Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה כאבים, דקירות ותחושות מוזרות

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יניב
    משתתף

ד"ר רון שלום רב
    אני סובל מספר חודשים (8+) מכאבים בכל הגוף, דקירות מוזרות בכתפיים כאילו בתוך העצבים זה מופיע למספר שניות ונעלם, ללא זמנים או עקביות מסוימת, כאבי גב מוזרים,
    לעיתים נגיעה בכתף מרגיש כאילו נגיעה בפצע פתוח, כאבים בשוקיים, כאבים בכפות הרגליים ותחושת שריפה נוראית – בעיקר עם נעליים ובעמידה ממושכת.
    לעיתים רחוקות – כאבים בשורשי אגודלים, ואצבעות.
    בשלב מאוחר יותר מרגע תחילת הכאבים הופיעו גם תחושות חום בכל הגוף : זרמים חמים בכתפיים, חום בשוקיים (לא תמיד בשניהם) זרמי חום מעל שורשי אגודלים ביד,
    זרמים בגב, בנגיעה קלה ממשיך להרגיש את החום המקומי לעוד כמה שניות וכו'
    יש גם ימים טובים יותר ללא כאבים (המצב לא קבוע)
    קצת נתונים נוספים :
    1. מזה כשנה אני מטופל אצל ד"ר נוף באסותה מכיוון שיש לי דלקת קשה בגיד הפרונאוס לונגוס הוזרק PRP הייתה הטבה אך היום יש רגרסיה …
    2.לפני שנתיים וחצי ארוע דומה במשך מספר חודשים כאבים וסבל בכל הגוף אך ללא תחושות חום / שריפה ויום אחד הכל פשוט עבר ונעלם ללא טיפול כלשהו.
    3.עשרות בדיקות דם – הכל תקין
    4.עברתי התייעצויות רבות – נשללה בעיה ראומטולוגית, בוצעו MRI מח, עמוד שדרה צווארי, דופלר ורידים שטחיים ועמוקים – הכל תקין
    קראתי המון באתר שלך ובהתייעצות האחרונה הייתי אצל נוירולוגית ומבחינתה אני סובל מנוירופתיה בסיבים הדקים.
    הומלץ לי לקחת לחודשיים – שלוש כדור ליריקה במינון 300 mg ליום – סבלתי מתופעות לואי של סחרחורות ובחילות קשות,
    הוחלף לי לסימבלתה (טרם התחלתי לקחת).
    הייתי מעוניין לדעת האם לאור התופעות המצוינות להל אתה מתחבר לאנמנזה של נוירופתיה ומה עלי לעשות בהמשך …
    מה יכול לגרום למצב זה ? ( אולי מהדלקת ברגל ? אולי נוירופתיה גרמה לבעיה ברגל ? )
    האם יתכן מצב שהתופעה משנה את האופי שלה מדיי פעם ויכולה להעלם ולחזור ככה סתם ..

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת דקירות

שלום

הסימפטומים כפי שאתה מתאר נשמעים ממקור של העצבים הדקים. לעיתים קרובות במקרים אלה הבדיקות תקינות והבירור תקין. במקרים רבים לא מוצאים את הסיבה לבעיה, וככל הנראה מדובר בבעיה על רקע גנטי, כלומר נטייה מולדת של העצבים לפעילות יתר. במידה והבירור הנוירולוגי תקין, יש להתמקד בטיפול סימפטומטי, דהיינו טיפול נגד הסימפטומים. ליריקה היא תרופה טובה אך יש להתחיל לאט ובמינון קטן על מנת להימנע מתופעות לוואי. במידה ולא תסבול את הטיפול, אז אפשר כמובן לנסות תרופות אחרות. במקביל תוכל לנסות טיפול לא תרופתי כמו למשל דיקור.

בברכה

ד"ר רון דבי

יניב
    משתתף

היי ד"ר
    תודה על התשובה, האם בתשובתך וע"פי מה שתארתי מדובר בנוירופתיה של הסיבים הדקים ?
    האם יש טעם לבדיקת הביופסיה ?
    הפסקתי עם הליריקה מכיוון שתופעות קשות של כאבי ראש בחילות וסחרחורות המינון היה 75 מ"ג ל 4 ימים וכל 4 ימים עליתי בכדור אך לא יכלתי לסבול את המצב.
    היום התחלתי עם סימבלתה 30 מ"ג אך כבר אחרי הכדור הראשון נתקפתי בבחילות…
    במידה ואתרגל לכדור … לכמה זמן כדאי לקחת ?
    חודשים ? שנים ?
    תודה שוב
    יניב

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בנוגע לליריקה כדאי לקחת לפחות מספר חודשים במידה והכדור עוזר. בנוגע לביופסית עור, תתייעץ עם הנוירולוג שלך. תלוי עד כמה הדבר הכרחי לאבחנה.
    בברכה
    דר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.