מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26841
  אורון
  משתתף

  שלום רב ד"ר דבי
  אני בן 49.5 , בריא בד"כ . עוסק בספורט באופן קבוע – שחייה וחדר כושר .
  לפני 5 שבועות עברתי ניתוח נוירו-פולשני בגובה L4-5 אחרי סבל ממושך מגיל 27. ההתאוששות ארכה כ 3 שבועות שכללה מנוחה בשכיבה והליכה קלה של 10 דקות כל שעתיים.
  במקביל מאז ספטמבר לראשונה בחיי החלו אצלי הקרנות של עקצוצים/ נימול לידיים בעיקר ביד שמאל: תסמינים מיאלופטיים . לא היה אובדן תחושה או הירדמות.
  ביצעתי במקביל אם אר איי צווארי ושם כתוב שיש בקע צווארי ב c5-6. מומחה עמוד שדרה שניתח אותי אמר שאין לחץ משמעותי על החוט ועם תרגילי גמישות ושחייה הדיסק יחזור למקומו והתופעות תרדנה .
  לצערי מזה חודש ההקרנות התגברו . חזרתי לשחות אחרי הניתוח . לעיתים אחרי השחייה של כחצי שעה חתירה ההקרנות לידיים והתסמינים מתגברים.
  ביצעתי בדיקת אי אם ג'י ושם אבחנו רדיקולופתיה צווארית כרונית c6-7 וביד ימין עקצוצים בתעלה עקב דלקת התעלה הקרפלית (mild right cts).
  התחלתי לקחת ליריקה בחודש האחרון בהדרגה עליתי מ150 מ"ג ל300 מ"ג והעקצוצים נמשכים. היו לי גם מס' ימים עם עקצוצים במצח ובאיזור השפה מצד ימין אך הם לא קבועים.
  למעשה הליריקה אינה עוזרת לי, כיוון שלא העלימה את התופעות: עליתי ל 300 מ"ג לפני כשבוע .
  העקצוצים והתחושה הלא נעימה מופיעים גם בעורף ובאיזור הצוואר העליון וכאמור בשתי הידיים בעיקר ביד שמאל כולל כאב בגב כף יד זו . כמו כן, בכף יד זו התחושה לא כמו ביד השניה .
  אין לי תסמינים של חולשה נוירולוגית.
  אני חוזר השבוע למומחה הנוירוכירורג של עמוד שדרה שניתח אותי לביקורת אולם אני שואל את עצתך מה עוד ניתן לעשות כדי לאבחן ולטפל בבעיה כיוון שהא מציקה לי "? אני מבין שהתסמינים הם בעיקר עצביים מעבר לכאבים שיש לי ביד שמאל. הפיזיותראפיסט סבור שעם טיפולים כולל מתיחת צוואר במכשיר מיוחד ודיקור במחטים ותרגילים הכל יחזור לקדמותו .
  איני רוצה לעבור ניתוח בשום אופן בצוואר : יש לציין שבצוואר בד"כ הכאב קל וסף הכל אין מגבלת תנועה.
  לתשובתך המקצועית אודה
  אורון

  #26844
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  לעיתים מדובר בלחץ קל על שורשי העצבים ללא ממצאים רדיולוגיים משמעותיים וללא לחץ על חוט השדרה. במקרים כאלה אין כל הצדקה לניתוח. טיפול תרופתי או פיזיותרפיה או רפואה משלימה עשויים כמובן לעזור. כדאי גם שתפנה לנוירולוג בקופה על מנת לוודא שכל התסמינים מקורם אכו מעמוד השדרנ.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

  #27023
  מיכל
  משתתף

  שלום לדר רון .
  אני סובלת כבר חודשיים מתחושת שריפה בראש וביד שמאל ולפעמים מאחורי האוזניים ובמצח … עשיתי צילום של צוואר ישנה היצרות של חוליה c5 c6 בצוואר … בדיקת emg תקינה . השאלה שלי האם תופעות אלו הם תופעות שיעלמו או שצריך טיפול תרופתי ? מה הטיפול שמעלים את תופעות אלו?

  #27028
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  מאחר שאת כבר סובלת חודשיים מהתופעות האלה יתכן שיש מקום לנסות טיפול תרופתי. בנוגע לטיפול עליך להתייעץ עם הרופא שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.