מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26555
  נתנאל
  משתתף

  שלום. אימי בת 68 חלתה בשלבקת חוגרת שהתחילה לפני חודשיים וחצי באיזור הגב בצד שמאל, וכעת נשארו לה כאבים כרוניים שלא עוברים עד היום. בתחילת הטיפול קיבלה זוברקס לאחר כמה ימים מזיהוי הפריחה ונטלה למשך שבוע יחד עם סוגים שונים של משככי כאבים (רוקט פלוס, אקמול , אופטלגין, שאותם לקחה כל יום במשך חודש פלוס). לאחר חודש וחצי פנתה לניורולוג וקיבלה ממנו נאורנטין (גבפנטין) 2 כדורים של 300 מ"ג ביום בשבוע הראשון ובהמשך 3 כדורים ביום עד חודש.
  לאחר כמה ימים פנתה גם למכון כאב וקיבלה משכך כאבים בשם Zaldiar למשך שבועיים ולאחר מכן גיוונה עם אקמול ואופטלגין. יש לציין שבתקופה זו ירדה במשקל מ 48 ל 45 (גובה 149 ס"מ).
  כעת היא נטולת עצות, הכאבים עדיין ממשיכים וכלום לא עוזר לה, חוץ ממשככי כאבים שעוזרים באופן זמני. פנתה לרופא משפחה לאחר מכן ואמר לה שהיא צריכה להמשיך עם הנאורונטין עד שהכאב ייעלם.
  האם זה הדבר הרצוי לעשות? אולי לעלות/לרדת את המינון? האם צריכה להמשיך עם המשככים כאבים שלוקחת כבר זמן ממושך? מה ניתן לעשות בכלל בנידון?

  #26586
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  הטיפול במקרים של כאבי נוירופתי לאחר שלבקת חוגרת הוא בבסיסו תרופתי. נוירונטין הוא בהחלט תרופה מקובלת. יש להתאים את מינון התרופות וסוג התרופות בהתאם לעוצמת הכאב. יש גם טיפולים נוספים במרפאת כאב, כגון: זריקות חסימה לעצבים, עירוי לידוקאין וכו'. בד"כ את הטיפולים האחרים נותנים כשהתרופות לא עוזרות. מציע שתתייעצו בעניין עם הנוירולוג המטפל ועם מרפאת כאב.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.