מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אורנית
    משתתף

ערב טוב…אמא שלי בת 47 כבר חודשיים +סובלת מכאבים ברגליים התחתונות וגם העליונות,בהתחלה חשבנו שהיא נתפסה, קבענו תור לאורטופד חיכינו חודש וחצי, ולפני 3 ימים היא הייתה אצלו,הוא אמר שזה נראה כמו מה שקשור לנורולוג,הביא הפניה לemg.
    יום חמישי עברה בדיקות דם ובתוצאות ראיתי שרשום חריג על כמה בדיקות, יום ראשון נלך לרופאת משפחה שתבדוק ,יום שני יש צילום עמוד שדרה ויום שלישי את הבדיקה emg כל יום שעובר זה כואב יותר ודוקר לה ויש לה כמו זרמים עקצוצים ,קשה לה ללכת , לעמוד, ואני מודאגת … האם ייתכן שהיא זקוקה לבדיקת כלי דם ? אולי יש לה קרישה או משהו בדם אני לא יודעת .. כואבת לה ביומיים האחרונים הבטן ואני מאוד לחוצה .. האם הבדיקות הנ"ל יראו מה הבעיה ?
    אם לא אז איזו בדיקה תועיל ? אשמח לקבל תשובה מכל הלב …תודה ..

דר רון דבי
    מנהל בפורום

כאבים ברגליים, עקצוצים

שלום

אופי התלונות כפי שאת מתארת הוא נוירולוגי, דהיינו בעיה עצבית כזו או אחרת. מה הסיבה לבעיה את זה צריך לברר. יש מספר אפשרויות, כגון: לחץ על העצבים היוצאים מחוט השדרה המותני לרגליים (כגון: פריצות דיסק וכו'), בעיה או מחלה של העצבים עצמם ועוד. דבר ראשון יש לאבחן את הבעיה ואח"כ לחשוב על טיפול בהתאם לאבחנה. הסימפטומים לא נשמעים כבעיה של כלי הדם. אם אמך סובלת, אין סיבה שלא תקבל בינתיים טיפול סימפטומטי נגד הכאבים.

כל טוב

ד"ר רון דבי

אורנית
    משתתף

לפני הכל תודה על התשובה …
    האם בבית חולים היא יכולה לקבל טיפול סימפטומטי כזה להרגעה ע"י זריקה?
    אתמול כל הלילה כאבה לה הבטן בחילות לא ישנה בכלל וגם הרגליים, האם יש טעם לקחת אותה לאסף הרופא? יכולים לטפל בה שם ? או אולי כדאי לחכות למחר לקבל מרופאה את תשובות בדיקות הדם לחכות ליום שני לצילום עמוד שדרה ולחכות ליום שלישי לבדיקה emg המשפחה חוששת שבית חולים לא יטפל בזה שם האם זריקת הקלה כן תקבל ?
    ואולי יש מתב שיקדימו ויעשו לה כבר היום את הבדיקות שאמורות להתבצע השבוע..אני מפחדת שכל יום שעובר זה יחמיר ולא נוכל לטפל ..
    אני מאוד דואגת לה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הייתי מציע שתתייעצו עם רופאת המשפחה אם יש טעם לפנות לחדר מיון. בבי"ח אמך תוכל לקבל טיפול ראשוני לכאבים וגם להיבדק על ידי נוירולוג שיעריך את מצבה הנוירולוגי. חשוב גם לשמוע מה חושבת רופאת המשפחה שבדקה את אמך, ויש הערכה קצת יותר מדוייקת ממני.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.