מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שלי
    משתתף

שלום רב.
    אשמח לייעוץ של הד"ר לגבי מצבי.
    אני בת 31, חולה באנורקסיה נרבוזה מזה 10 שנים (BMI=14).
    לפני כשנה התחלתי לסבול מדלקות חוזרות ונשנות בברכיים ומכאבים עזים. (יש לציין שעד אז עסקתי בפעילות ספורטיבית יומיומית על אופני כושר במשך שנתיים כשאני בתת-תזונה ותת משקל קיצוני).
    לאחר בדיקות ובירורים מקיפים נמצא כי ישנה שחיקה קלה של הסחוסים בברכיים (נצפה בבדיקת מיפוי עצמות) ובנוסף נמצא כי ישנה פגיעה במערכת העצבים, שבאה לידי ביטוי בעיקר בברך שמאל.
    אני מטופלת בליריקה 50 מ"ג ליום וכן גם נוטלת ויטמינים B1,B6,B12,B9,D.
    לאחרונה, אני מרגישה שהבעיה הולכת ומחריפה, כלומר: ישנם ימים שבהם אני בקושי מסוגלת לעמוד על הרגליים ומרגישה מעין "כובד" ותחושת נוקשות.
    כל הרופאים שביקרתי אצלם (נוירולוגים ואורתופדים) טוענים שרק עליה במשקל תשפר את מצב הברכיים שלי. האם אכן כך הדבר? האם מסת השריר שלי נשחקה והתדלדלה כ"כ ולכן אני כבר יותר ויותר מוצאת את עצמי שקשה לי לעמוד/ ללכת? האם העצבים שנפגעו ברגליים יוכלו להשתקם כתוצאה מתזונה הולמת יותר ומעליה במשקל או שהנזק כבר בלתי הפיך? האם העצב יכול להגיע למצב שהוא משתתק בגלל תת- תזונה? האם זה נכון שאם לא אעלה במשקל אז כבר לא אוכל ללכת כלל באיזשהו שלב והאם לא מאוחר מידי לתקן את העוול שגרמתי לגופי במהלך עשור השנים הללו?
    אשמח לקבל את תשובתך לשאלותיי.
    תודה רבה מראש,
    בברכה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    ככל הנראה הכאבים בברכיים הם מסיבה אורתופדית. בכל אופן הירידה הנכרת במסת השרירים היא כתוצאה מהאנורקסיה, הדבר גורם לבעיה בתפקוד ובכוח השרירים, מה שיכול לגרום להפרעה ביציבות המפרקים ומכאן לכאבים. חושב כמובן לטפל באנורקסיה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.