מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    emg
    משתתף

הי שלום !

כבר חודשיים וחצי שאני סובל מכאבים שרירים בגב העליון והתחתון שכמות אמות וכפות הידיים כולל הרגשת נוקשות השרירים.
    רופאת המשפחה הפנתה אותי לבדיקת emg ידיים לפני חודש והבדיקה היתה תקינה .
    האורטופד הפנה אותי לבדיקת mri גב עמוד שדרה צווארי ומותני .
    בבדיקה הופיעו מימצאים של שני בקעים זהירים בעמוד שדרה הצווארי וישור קל של הלוריטיס הצווארי .
    לפי מה שאמר האורטופד זה לא אמור להשפיע על הידיים ונתן לי הפניה פיזוטרפיה.
    בנוסף הופנתי לבדיקת ct ראש שיצא גם תקין ובדיקות דם לזיהויי תהליכים דלקתיים ומחלות ראומטיות אטואמוניות ללא מימצאים חריגים .
    וכחודש לפני שהופיעו הכאבים עשיתי בדיקות דם כלליות שהיו גם תקינות , היו לי אז בעיות עיכול לאחר בדיקה מקיפה הכל היהי תקין וגם התופעה חלפה מעצמה .

הכאב בא והולך ברמות שונות במיחד בלילה וכאשר אני מתעורר אני מרגיש נוקשות באמות וכפות הידיים וכאבים במפרקים שורש כף היד והאצבעות יותר ביד ימין .
    או לאחר ישיבה ממושכת מול המחשב ( אני עובד כ9 שעות ביום מול מחשב )
    בלילה אני ישן עם קיבוע על המפרק כף היד וזה הקל על הכאב ונוקשות ביד כאשר אני מתעורר.
    מידי פעם אני גם מרגיש קפיצות ברירים .
    לפי המלצת הרופאת משפחה שאמרה להמתין חודש ולראות אם יש שיפור מאחר וכל הבדיקות יצאו תקינות .
    ויש אפשרות שהכאבים נובעים מלחץ ולהמשיך בטיפול פיזוטרפיה אם הכאבים ימשיכו יש סבירות שמדובר בפיברומיאלגיה .
    כל הבדיקות שעשיתי הכניסו אותי עוד יותר לחרדה שהלכה והתגברה עוד מאז שהיו לי בעיות בעיכול .
    איני פוחד שמדובר במחלת שרירים הקפית שבהתחלת התופעה לא רואים את הסימנים בבדיקות שביצעתי .

האם כדאי ללכת לבדיקת נוירולוג במידה וכאבים לא עוברים ?
    האם בדיקת EMG,MRI,CT שביצעתי מספיקות בשלב הזה?
    האם לחץ יכול לגרום לתופעות ההלו ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לא נשמע כמו מחלה נוירולוגית או מחלה של השרירים. פריצות דיסקים יכולות לגרום ללחץ על העצבים היוצאים מחוט השדרה ולהתבטא בכאבים וסימפטומים נוירולוגים אחרים, אבל זה כמובן לא מחלה נוירולוגית אתה יכול להיבדק כמובן גם על ידי נוירולוג, ולו רק כדי לשלול בעיה בתחום.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

emg
    משתתף

תודה דוקטור ,
    התסמינים שתארתי דומים לתסמינים של פיברומיאלגיה או סטרס ?

emg
    משתתף

שאלה נוספת לגבי ה EMG הבדיקה היתה מוכוונת לכאבי הגב כדי לבדוק הולכה מעמוד השידרה.
    האם כדי לשלול בעיות שריר אחרות צריך לבצע בדיקה חוזרת ולהגדיר מחדש את מטרת הבדיקה?

ושוב תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    התסמינים יכולים לרמז על פיברומיאלגיה, אך זה משהו שהרופאים שמטפלים בכך אמורים להחליט. בדיקת EMG בודקת את העצבים ההיקפיים והשרירים. היא יכולה למשל להעריך אם יש לחץ עם שורשי העצבים היוצאים מחוט השדרה. הבדיקה לא מעריכה מחלות של מערכת העצבים המרכזית.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

emg
    משתתף

תודה רבה על המענה
    כחלק מהכאבים אני מרגיש גם ליפעמים עייפות של שרירי הכתפיים והשכמות וכל תנועה משחררת לי כמה קליקים מהכתפיים , מה שעוד יותר מלחיץ אותי וגורם לי לחשוב שמדובר בתהליך ניוון שרירים , אילו בדיקות ניתן לעשות כדי לבדוק זאות ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לא נשמע כמו תהליך ניווני. עודף בדיקות גם לא יקדם אותך.
    כדאי שתתייעצי עם נוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.